Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Villany tűzhely kiválasztásako...

Villany tűzhely kiválasztásakor, vásárlásakor mire ajánlott odafigyelni?

Figyelt kérdés

A légkeverés pl. mit jelent, és baj, ha nincs benne? Mi a hiányának a hátránya? Vasmagos tűzhelyre gondoltam mint pl ez: [link]

Sütővilágítás-ez mit takar pontosan? Világít mikor üzemel, vagy ha kinyitom megnézni milyen a sülésben lévő étel? Az ellenőrző lámpa az ami akkor világít, ha megnyomom a gombot, igaz?

Mindenképpen alul-felül villany lesz, szóval aki lebeszélni akar erről a változatról, hiába.


2011. jún. 21. 13:24
 1/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a példámban szereplő C energia osztály, ezt leszámítva nekem bejön. De azért az számomra elsődleges, hogy A-s legyen.

Típus ajánlatokat is szívesen fogadok olyan kb. 70.000Ft-ig, ha saját, akkor véleményt is írj!

Köszi!

2011. jún. 21. 13:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Légkeverés: Gyorsabb , szebb sütés (azonos hőfokon), egyenletesebb hőeloszlás.

Sütővilágítás: Bekapcsolod sütésre: világít, míg ki nem kapcsolod (a sütés fokozatkapcsolót)

Ellenőrző lámpa: Amíg el nem éri a beállított hőfokot (amíg feszültség alatt van a fűtőbetét) addig világít.

Kerámiás jobb (felül), kevesebb a hőveszteség, gazdaságosabb.

De mégjobb, ha indukciós főzőlap is van rajta, gondold meg, csak egyszer kell rá beruházni, DE SOKKAL kevesebbet fogyaszt. Hátrány: csak mágnesezhető fazék/lábas használható vele.(a hő a fazék/lábas anyagában keletkezik, intenzív, közel veszteségmentes, GYORS hőátadás).

2011. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Még annyit tennék hozzá, hogy a villanytűzhelyes témában (mivel drága a villany) az IDŐnek nagy szerepe van.

Nem mindegy, mennyi idő alatt készíted el az ételt.

Vasmagosnál - vasmagot először felmelegíteni= sok IDŐ

Addig ketyeg a pézed.

2011. jún. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, érdemes alul villany, felül gázosat venni, ha egyszer nem lesz vagy gáz, vagy villany, akkor a másik még használható.
2011. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: azért a vasmagos mellett döntöttem, mert a kerámia laposról azt hallottam, hogy egyetlen mellette szóló érv a szép kinézet. Amúgy pocsék rossz.

Az indukcióshoz pedig elég sok szeretett edényemet dobhatnám, vagy ajándékozhatnám el. Na meg annak az ára is...számunkra megengedhetetlen.


Utolsó: mint írtam is nem tudsz a komplett villanyról lebeszélni. Mondjuk a kombin én is gondolkoztam, de hamar elvetettem, mert:

1, Albiban lakunk és a mi részünkön nincs bent a gáz. Tudom lehetne palackozni, de az meg olyan bonyolult, macerás.

2, A férjem egyáltalán nem szeretne gázt, mert gyerek korában majdnem kigyulladt a lakásuk. Hiába rendeltetés szerűen használták. Szóval egyenesen kirázza még a gondolatától is a hideg.

Én meg úgy vagyok vele, hogy a gáz minősége is ingadozó, az sem olcsó. Na meg minek veszekedjünk ezen, ha simán megoldható. Na meg meg is értem, hogy azok után irtózik tőle.

Azért köszi mind a kettőtöknek! A kerámia laposat még megfontolom.

2011. jún. 22. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!