Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melegburkolat a konyhában....

Melegburkolat a konyhában. Tapasztalatok? Bírja a kiképzést? Laminált parketta vagy szalagparketta? Cseresznye színű bútorhoz milyen színű burkolat illik?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Lamináltat semmiképp, az a víztől felpúposodik. Szalagparketta vagy halszálka mehet, utána telibe kell lakkozni, és kicsit gyakrabban kell felújítani a lakkozást, de amúgy tökéletes.
2012. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szalagparkettát láttam már felpúposodni (konkrétan egy domb volt a sarokban), mellesleg a lakkozás csúszik, de nagyon


a lamináltnak a felülete "púposodik" kissé ha huzamosabb ideig víz áll rajta, de igazából ezek nem konyhába valóak, kopnak, szétcsúsznak egy idő után

feltéve, hogy a konyha ténylegesen használatba van véve, nem csak látványnak van ott, mert akkor mindegy


lehet jobb lenne egy padlófűtés, és hidegburkolat, az időtállóbb


a cseresznyéhez illik a barna, a bordó, a sárga, és ezek sok-sok árnyalata, végülis amiben van sárga, vagy piros az mind, ízlés kérdése ki mit választ

2012. máj. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért írtam a fa parkettát, mert ha telibe lakkozod, és persze normálisan van lerakva, akkor egyszerűen nem jut el a víz a fáig. Gyakorlatilag van a tetején egy vízzáró védőréteg. Persze ha nincs rendesen lelakkozva, akkor a fa is felpúposodhat, de ahhoz sokkal több víz kell. Laminált padlót sikerült már tönkretennem úgy, hogy kézzel mostam és egy kicsit csöpögött a ruha. Egy parkettának az ilyesmi meg se kottyan.

A laminált felső rétege papír, és nem kerül semmi bevonat, ezért nulla a vízállósága. Az már más tészta, hogy a kopásállósága sem túl magas, pont csak arra jó, hogy amíg az ember összeszedi a pénzt egy normális parkettára, addig se a betonon járjon :)

2012. máj. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, van rajta bevonat és nem is a felületénél van baj, hanem az illesztéseknél.


Én meg voltam szédülve a parkettáért a konyhába, de mégis hidegburkolat lett és nem bánom, sőt. Ha ritkán is, de kell jó nedvesen felmosni, kicsepeg, ömlik ez-az.. Már hidegburkolatban is vannak gyönyörű famintásak.

2012. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha még aktuális: 3 rétegű parkettát érdemes, speciális bevonattal. Fürdőszobába is lerakható, nem vetemedik, nem púposodik, nem ázik fel. Kiállításon nálunk víz alatt volt napokig a parketta, egyáltalán nem ázott szét, nem károsodott.
2012. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!