Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nappaliba milyen strapabíró...

Nappaliba milyen strapabíró burkolatot ajánlanátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Főként tapasztalatokat szeretnék olvasni. Jelenleg padlószőnyeg van lerakva, ami már eléggé megfáradt. Már jó ideje spórolunk a padlóra, tehát nem az a kérdés, hogy mi a legolcsóbb, hanem mi az ami legtovábbig szép marad. Követ nem akarok, mert hideg. Laminált parkettát pedig azért nem, mert 3 éves a kisfiam, aki ideje nagyrészét a nappaliban tölti és főként autózgat... Tehát jó lenne, ha fél év után nem lenne full karcos az egész. Mindenképpen kerül rá egy részen szőnyeg. De mi a legtartósabb és hosszútávon legkevésbé macerás? Keményfapadló? Parafa?

2012. febr. 13. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a hagyományos, vastag keményfa parkettát javaslom. Szépen lelakkozva rengeteget kibír, ha pedig elfárad, egyszerűen fel lehet csiszolni az egészet. Én ilyen padló felett nőttem fel, immár 20 éve van lerakva, eddig kétszer volt felcsiszolva, és olyan, mint újonnan.
2012. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Diófa parketta. Ha jól rakjátok le, nem fog nyikorogni meg hasonlók. Időnként újracsiszoljátok, -lakkozzátok, és olyan lesz, mint az új. Mondjuk nem olcsó, de tényleg tartós.

A parafa padlóról is azt mondják amúgy, hogy tartós, de őszintén szólva én azt nem tudom elképzelni.

2012. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ágh Ferenc ***** válasza:
Parafárol tudom, hogy jó, de nagyon fontos a tökéletes leragasztás és ezt nem mindenki tudja megcsinálni. Inkább a hagyományos parketta.
2012. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért arra számitanod kell hogy a parkettánál a padlószint magassága megemelkedik.Egyébként laminált parkettából is lehet olyat kapni ami minden igényt kielégít,csak ennek már ára is van.Az enyém olyan mintha valami bakelit lapra lenne rálaminálva .10éves és semmi nem látszik rajta.

Vagy nézz utána a szallagparkettáknak,ez sem olcsó de nagyon szép.Ráadásul a felső rétege valódi fa,ami csiszolható is egy intervallum után.

Ugyan úgy kell lerakni mint a laminált parkettát,csak nagyobb lapokból áll.

Vagy nézz utána a szallagparkettáknak

2012. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!