Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen WC-t válasszak? Álló...

Milyen WC-t válasszak? Álló vagy fali? Hátsó vagy alsó kifolyású? Mély vagy laposöblítésű?

Figyelt kérdés

Nem tudom, melyik miért jobb vagy nem jobb, segítenétek?

Köszönöm.


2012. máj. 23. 20:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Én utálom a mély öblítésűt, amibe belecsobban a .... és visszacsap a víz. Mindig csupa víz lesz a...hol nem kéne vizesnek lennie.
2012. máj. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekünk mély öblítésű van.Nem szokott vissza csobbanni a víz sosem.Véleményem szerint ez jobb mint a lapos mert egyre lemegy és nem nagyon tud eldugulni.


Az hogy álló vagy fali vagy hol folyik ki az az ízlésed , esztétikád kérdése.

2012. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, a mély/laposöblítés dilemmát ismerem. A falra szerelt wc-nél sokkal egyszerűbb a felmosás, viszont bizonyos gyenge falak nem bírják ezt el, most már ezt is tudom. De miért jó, ha hátrafelé folyik ki az öblítővíz? Hiszen a gravitáció alapján is egyszerűbb lefelé, nem? A hátsó kifolyásúnál pedig még tesz előtte egy kanyart?
2012. máj. 23. 20:38
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A laposöblítésű álló az igazi klasszikus WC.

Stabilabb, kevésbé hajlamos a dugulásra, és a végterméket is meg lehet tekinteni, ami nem utolsó szempont.

2012. máj. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A lapos pont hogy jobban eldugul.A mélynél nagy erővel , víz sugárra lemegy aminek le kell.A lapos meg valamikor sem sem viszi a nagyobb székletet és le kell piszkálni , emellett sokszor eldugul.A mély viszont nem nagyon dugul el.Egyébként a mély az japán ötlet ,náluk csak mély öblítésesek vannak.
2012. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nemcsobbanós van, direkt ilyet kértünk. Fali nem lehetett volna, mert nem bírta volna el a fal. Nekem az egyébként se tetszik, mert olyan érzésem van rajta, mintha meg akarna lazulni és le akarna válni. Tudom, ez hülyeség, de mégis.
2012. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy alsó vagy hátsó kifolyású mindig a rendelkezésre álló lefolyórendszer határozza meg, illetve új létesítménynél a tervező.

Nálunk pl. a földszinten alsó kifolyású van, az emeleten hátsó kifolyású, mert így nem kellett a beton födémben vezetni a lefolyót.

A "mélyöblítésű" ott praktikus ahol közös a fürdőszobával, nincs akkora "szagterhelés".

Ne röhögj! Ezt a tervező magyarázta el így, van benne valami.

2012. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7-es válasza tényleg hasznos.
2012. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Álló vagy fali kérdés...:

Állónk van, de úgy utálom! nehéz mellé és mögé férni felmosáskor. És magát a wc lábat is úgy utálom lemosni, azt is nehéz elérni..

Ha bírja a fal, én falira szavazok...!

2012. máj. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A fali viszont aránytalanul drága, és bonyolultabb a szerelése, karbantartása.
2012. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!