Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen WC-t válasszak? Álló...

Milyen WC-t válasszak? Álló vagy fali? Hátsó vagy alsó kifolyású? Mély vagy laposöblítésű?

Figyelt kérdés

Nem tudom, melyik miért jobb vagy nem jobb, segítenétek?

Köszönöm.


2012. máj. 23. 20:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A laposöblítésűt nevezik német típusúnak is. Pont az a lényege, mint a #4-es is írta, hogy meg lehet tekinteni a végterméket. Nem véletlen, hogy az orvos is gyakran kérdezi a beteget erről, megkönnyíti a diagnózis felállítását. Valamikor az orvoslás hajnalán székletmintát kellett vinni a mai vizelet és vérvizsgálat helyett, ma már csak ritkán alkalmazzák (eü. alkalmassági stb.) Ez volt a modern laborvizsgálatok elődje. Egy futó pillantás most sem árt.
2012. máj. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Napkiraly ***** válasza:
61%
aki a mélyöblítésűt szereti az vegetáriánus aki rostokat fosik. A laposnak az egyetlen hátránya hogy néha akkorát szarsz,hogy majdnem felér a seggedig,de különben jobb sokkal mert tudsz gyönyörködni a munkád végtermékében
2012. máj. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Napkiraly ***** válasza:
100%
... és nem csobban!
2012. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk fent mély van lent lapos.A lapos gyakran eldugul.A mély viszont nem.Én már megszoktam hogy a mélyet használom többet mert nem kell minden nagy dolog után piszkálni meg cucálni hogy ne duguljon el és lemenjen.
2012. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Napkiraly ***** válasza:
27%
világ életemben laposunk volt de sosem dugult el. Nőket el kell tiltani tőle,ássanak maguknak pottyantóst vagy ne dobálják bele a tampont
2012. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én a mélyöblítésűt jobban szeretem, mert nincs olyan büdös utána. Nekünk sikerült olyat venni, ami nem csobban, kicsit ferde a csésze belseje. Nem tudom elmagyarázni, de szóval nem egyből mélyül a közepén tátongó hatalmas lyukkal, hanem ferde... És szerintem a tartály se mindegy... Ne legyen egybeépítve a wc-vel, mert azzal csak a baj van. És szerintem a falba épített se valami praktikus. Nekünk Geberit van a közepén egy nagy "gombbal" (műanyag billenővel), nagyon szeretjük, mert szabályozható, ha visszanyomod, azonnal eláll, és gyorsan után töltődik. Valamint ne vegyél sötét színű wc-t, mert azok valami borzalmasak. A fejér, a tört fehér és a szürke, ami még elmegy. Egyszer láttam egy bordó wc-t... :/
2012. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%
Álló alsó kifolyású lapos (nézheted benne a kakidat).
2012. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Lapos öblítésű jobb, mert nem csobban, illetve jobban észre lehet venni ha valami gond van a széklettel. Az hogy büdös van utána,ellenszere:dolgot végeztével öblíteni kell. Az hogy jobban eldugul:ha rendeltetésszerűen használják (csak azt dobják bele, ami belevaló) nem kéne eldugulnia. Ehhez az is szükséges, hogy öblítéskor bizotsítva legyen a megfelelő víznyomás, tehát ha nincs legalább 3/4 es cső kiépítve+legalább 4 bar víznyomás, akkor MUSZÁLY tartályt felszereltetni, mert ebben az esetben Schell,vagy golyós szeleppel nehezen teljesül az öblítés.


Ui:az hogy az alacsony víznyomás nem viszi le a terméket, inkább mélynél jellemző probléma, mert ott ez esetben csak keringteti a víz a végterméket, míg laposnál lemossa a. tálcáról, és egyből leviszi.

2019. ápr. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 aranyos121 válasza:
és a hátsó ki kifolyású meg alsó? ott melyik a jobb?
2019. máj. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ott nincs különbség, az attól függ, hogy hogy van a szennyvízcső kiépítve, a padlón vagy a falon van. A kérdező kérdéséből azt szűröm le(bár már régi a kérdés), hogy teljesen új wc helyiséget akar csináltatni. Ebben az esetben én a kicsivel könnyebb takaríthatóság miatt fali wc-t ajánlanék, de laposöblítésű csészével, amiből azonban nincs túl sok, de ezek vannak: Alföldi: [link] Laufen Pro: [link]

Duravit: [link]

Vagy ha a fal teherbírása miatt nem megoldható a fali, akkor az alsó kifolyású álló is kicsivel könnyebb takaríthatóságot biztosít, mint az álló hátsó kifolyású. De ha már meglévő wc-ről van szó, akkor mindegy hogy milyen kifolyású, a használati értékben nincsen különbség.

2019. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!