Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Már megőrülök. Az anyámnak...

Már megőrülök. Az anyámnak gyűjtögetési mániája van és már nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés
mindent megtart... a lyukas fazekat, a tejfölös dobozt, a zacskókat az újságokat, hibás elektronikai dolgokat... már beleőrülök... ha kidobok valamit akkor pedig sír, veszekszik... borzalmas
2012. jún. 16. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Ez betegség Minél hamarabb kezelni kell,mert végül moccanni sem tudtok majd a sok szeméttől.Láttam már ilyet.Szerencsére csak a tévében.
2012. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Egyik családtagom is ilyen, kétezer éves sparhert maradjon csak a garázsban, mert ha elromlik a gáztűzhely, legyen mivel főzni. A kiskonyhában az elromlott gáztűzhely, mert még kutyakaját lehet rajta főzni. Bent az új gáztűzhely, plusz egy kis rezsó a melléképületben. Padláson fonott karosszékek, amiknek a fele rész nincs meg, stb.
2012. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Részvétem.

Nekem muter gyűjti a poharakat, és a tányérokat.

Az én szobámban is annyi pohár van ami elég lenne 10 családnak :D Vesz ilyen 18 darabos készleteket egyfolytában. Kb olyan 100-150 darab pohár van mögöttem a polcokon. Meg mellé még a szekrényemben bent is van. A konyha is tele van, meg muter szobája is :D Egyszer rávettem hogy adjuk el vaterán mivel nem is voltak még használva. Eladtunk kb 50 darabot, azt hittem majd szép lassan elfogy. De már vett újakat. Mindig lát valamit ami "szép" és megveszi. Régen mindig mondtam hogy ne hordja be a szobámba, de mindig veszekedés lett a vége. Már nem foglalkozok vele, úgyse tudok semmit tenni ellene :D Nem is szoktam senkit áthívni mert ez így elég gáz :D Fiatal srácoknak nem szokott tele lenni pohárral a szoba :D

2012. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
betegség, kényszeres gyújtögető. Minél előbb elé kéne ,mert idővel teljesen átveszi az uralmat az ember felett.Akik ebben szenvednek gyakorlatilag az egész lakást telepakolják,a végén csak kisfolyósókon közlejednek,a földön alszanak.....vidd pszichológusjoz
2012. jún. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

az én anyám is ilyen..ha kidobok valamit akkor azt jól a szemét mélyére kell rakni ki ne vegye :D

szerencsére már nem élek vele, így túlélem ha évente 4x hazamegyek..de tényleg elég idegesítő szokás.

2012. jún. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Erről a kérdésről ez jutott az eszembe: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

Esetleg a kérdezővel felvehetnéd a kapcsolatot, hogy hogyan sikerült megoldani a problémát, már ha sikerült neki. Valószínűleg tudna neked tanácsot adni, hogy miképp kezeld a problémát.

2012. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én is gyűjtögető típus vagyok. szerencsére csak a játékokban, a való életben nem :D
2012. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, milyen mértékű a dolog. Az én szüleim is gyűjtögetnek, de a holmik csak a padláson, pincében, garázsban, pajtában vannak, nem a lakásban. És tény, hogy ha valamire szükségük van, azt nem veszik meg, ha nem muszáj, hanem megpróbálják a rendelkezésre álló holmikból megoldani. Pl. eltett deszkákból készül új polc, meg három elromlott rádióból összebarkácsol apukám egy működőt. Amíg ilyen mértékben van a dolog, akkor nem kell semmit tenni vele, ez csak azt jelenti, hogy a szüleid nem vették át ezt a fogyasztói társadalom maszlagot, hogy mindent, ami nem tökéletes, dobj ki, és vásárolj, vásárolj mindig újat.


Persze ha a lakásban is tele van minden kacatokkal, akkor lépni kell.

2012. jún. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Azért a tökéletestől elég messze van a fél karosszék, meg a törött cserép, ezek kidobása nem a felesleges fogyasztás meg mindent dobjunk ki és vegyünk másikat, pazarlás kategóriája szerintem. Egyébként ha valami még működik, de van belőle 4 db, el is lehet belőle adni, mert lehet, hogy egyszer kellene egy alkatrész belőle, de addigra már szérozsdásodott, más meg használhatná.
2012. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Ezt a választ más, hasonló kérdésekhez is elküldtem, mert az élet írta:

Iszonyatosan komoly, szinte már az életet veszélyeztető mértékig tud elfajulni a gyűjtögetési mánia. A szegény öreg (és sajnos zizzent) szomszédunk kertjét kétszer ürítette ki az önkormányzat, többször kellett fordulni a billencs Kamaz-okkal, pedig nem is volt olyan hű de nagy terület. Másodjára már az öreget is vitték, szociális otthonba, mert a szemét tetején éjszakázott, életveszélyesen lefogyott, ill. majdnem megfagyott. Önkritika gyanánt pedig itt vagyok én, aki több, mint 20 évig szedett össze lomtalanításokon és szeméttelepeken különféle elektronikai alkatrészeket, mondván, egyszer milyen jó lesz valamire... Ördögi dolog, mert rengeteg "forintosítható" érték is van köztük, használtam is belőlük, de a legjava itt maradt a nyakamon kolonc gyanánt. És az a durva, hogy a mai eszemmel se tudnám megmondani, hogy érdemes-e a régebbi korok tisztességgel megcsinált alkatrészeit, tárgyait összeszedni, tény és való, hogy olyan minőségben már soha nem lehet beszerezni dolgokat. Dobjunk fel egy pénzt, hogy eldöntsük :) .


Ja, és még valami: "gyűjtögetős" lakásba vendéget hívni vagy lehetetlen, vagy pedig erőteljes sikoltófrászt eredményez :D !

2014. jan. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!