Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen házi trükkök vannak a...

Milyen házi trükkök vannak a szoba lehűtésére?

Figyelt kérdés
30 fok van a szobámban, amit elég nehéz elviselni. Sajnos légkondira nincs pénzem, a ventilátor meg nem sokat ér. Ti milyen trükkökkel szoktátok lehűteni a szobát? Ha csak pár fokkal sikerülni az is nagyon jó lenne! Előre is köszönöm szépen!

2012. jún. 23. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Én kapásból mondok neked 2 be vállt dolgot.

1. Ha van sötétítőd de legjobb a redőn engedd le hogy a lehető legsötétebb legyen a szobában és véletlenül se süssön be a nap. és jól zárd be az ablakodat akkor 2-3 fokkal jobb lesz bent, persze ez akkor működik ha éjjel nyitva van az ablak és bejön a friss hűvösebb levegő és korán reggel még napkelte előtt besötétítesz. Ha nincs sötétítőd akkor semmit nem ér mertha csukva van az ablak de besüt a nap akkor jobban felmelegszik a levegő mivel bent áll és olyan lesz mint az üvegház. Persze ez a módszer csak akkor ér valamit ha viszonylag vastagabbak a falak és nem melegszenek át annyira.

2. Említetted hogy van ventilátorod. Fogj 2-3 ásványvízes palackot lehetőleg olyan 1,5 litereset vagy 2 litereset tegyél bele vizet fagyaszd le. Ha megfagyott akkor azokat tedd a ventilátor elé és akkor már a hideg levegőt fogja rád fújni mivel a palackban lévő jég lefagyasztja körülötte a levegőt és szép hideget fog rádfújni, és akkor célszerűbb az ablakot is nyitva hagyni hogy ne legyen akkora pára mert ha az is felmelegszik csak rosszabb lesz. Ez a dolog úgy működik mint a légkondi vagy is hasonlóan szép hűvős lesz ott bent. A lényeg még annyi hogy ne tedd magadhoz közel mert könnyebben megfázhatsz az ablakokat is csak akkor csukd be ha sötétíteni tudsz. Ezzel szépen lehűtheted a szobádat kb 2-3 óráig bírni fogja Én ezt csinálom a tetőtéri szobámba teljesen besötétítettem mindent és nagyon jól tartja a hideget. a 33 fok helyett olyan 26 fok körül van.

2012. jún. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen van sötétítőm az mindig elvan húzva nap közben. Viszont ez a vizes megoldás nagyon jól hangzik, feltétlenül kifogom próbálni. Köszönöm!
2012. jún. 23. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi kereszthuzatot csinálunk. A konyhába kitámasztom az ablakot és végig fúj a házon ha minden ajtót kitámasztok. isteni szééél van :)
2012. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az is jó lehetett, csak én emeletes házban vagyok, és itt az emeleten nehéz huzatot csinálni :D
2012. jún. 23. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!