Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Penészedik a szőnyegünk. Mit...

Penészedik a szőnyegünk. Mit lehet csinálni vele?

Figyelt kérdés

Télen kicsit föláztunk, a padlószőnyegünk megpenészedett. Most megcsináljuk a kültéri szigetelést, hogy így talán ne ázzunk föl télen. Mit lehet még tenni, hogy ne penészedjünk?

Esetleg laminált padló megoldás lenne? Vagy valami más tipp?


2009. júl. 7. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
a szőnyeget dobjátok ki, a padló sztem jó :)
2009. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
A szönyeget dobjátok ki, mert mindig ujra fog penészedni és az nagyon sok eü problémát okozhat. Laminát ugyanugy penészedik, inkább müanyag padlót vegyetek és ragasszátok le. (arra tudtok kisebb szönyeget tenni, akkor kellemesebb)
2009. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Tegyetek le valami szép, szobába is jó padlócsempét, és vegyetek rá új szőnyeget.
2009. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem raknák le lamináltat annak pláne nem tesz jót az esetleges felázás.Inkább járólapot tennék,arra szőnyeget.Bár nem tudjuk h szoba-e vagy nappali.A kültéri szigetelés sem biztos h 100%-os megoldás,mert alulról attól még ugyanúgy felázhattok,az egész aljaztbetont újra kellene huzni de alászigetelve.Arra aztán mehet a laminált is vagy bármi.Én azért a szőnyegnek adnék új esélyt,ha ki tudod tenni udvarra pl,akkor szőnyegtisztítóval átmosni,utána mindenképpen ecetes vízzel jól átöblíteni,(az a lúgot is oldja és a penészgombát is ki kell hogy irtsa,plusz a színeket kicsit előhozza)Aztán jól száradjon meg szellős helyen.Én már penész szagú kanapét is tisztítottam így totál szagtalan lett!!!
2009. júl. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyébként hálószoba.
2009. júl. 8. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!