Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerül egy 7-10...

Mennyibe kerül egy 7-10 négyzetméteres fürdőszoba lecsempézése?

Figyelt kérdés

Nem baj ha nem pontos az ár, mert nem vagyok ebben jártas, egy irányár érdekelne.

Csempéből valami egyszerűt szeretnék, ami nem drága. A lakás vidéken van.

A mostani csempe nem ér fel teljesen a plafonig, nem tudom, ha megcsináltatom, akkor jobb ha teljesen csempe a fürdőszoba?

Köszi :)


2012. júl. 1. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2.7 m a belmagasságom kb 30-40 cm a plafontól lefele ami nincs csempézve.A burkoló mondta hogy manapság ilyen magasságig csempéznek.Tehát számoljunk , saccra 32 m2 a falak + 10 m2 az alja az összesen 42m2.Ez 10m2-es fürdővel számolva.Persze ez nem cm2 -re pontos ugye ebből lejön pl az ajtó.De kb ennyi.Ezt szorozd a munkadíj m2 árával mondjuk 1500-2000 forintal.Attól függ hol laksz Pesten pl minden drágább.Számoljunk 2000-el akkor 84 ezer a munkadíj.Szerintem 1500 ért lehet elfogadható csempét venni bár nem tudom a mostani árakat.Akkor az +kb 65 ezer.Ehhez jön a ragasztó obis projekt tökéletes.Mondjuk 10ezer.Plusz fugázó amit nem tudok mennyi.Eddig 160 ezer.Ha alacsonyabban csempéztetsz akkor persze a kiadások is csökkennek.Ennyi.
2012. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi kb 3 éve újíttattuk fel a fürdőszobát. 3,5 m2 az egész, 2 méter magasságig lett csempézve.

Mindent kidobattunk a falakig és újat tetettünk. Mindennel együtt kb 400000 került. Ebből a burkolás munkadíja, bontással számla nélkül volt 100000. A vízvezetéketeket is cseréltettük, annak a munkadíja szintén számla nélkül 120000.

A többi az anyag. (Nem csak a csempe, mielőtt még valaki beleköt, hanem a zuhanykabin, mosdó, wc, csapok, élvédők, vízszigetelés, ragasztók, konténer a törmeléknek, stb.)

Mindez vidéki megyeszékhelyen történt, családi házban, az egyik legolcsóbb árajánlatot elfogadva.

Panelban állítólag olcsóbban burkolnak.

2012. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok természetesen ha vezetékcsere v. kád stb csere is van akkor nem ennyi amit írtam de ez nem szerepelt a kérdésedben.
2012. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én meg a 2. vagyok.

Szerintem ha az ember már megcsináltatja, akkor érdemes mindent kicserélni. Legalábbis mi nem cserélünk sűrűn, pl 2-3 évente burkolatokat. A vezetékek meg még régi vascsövesek voltak. Így 20 év után ráfért a csere.

2012. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Sokat segítettetek :)

Ez panel lakás, én is itten körül tippeltem, és lehet h a vízvezetéket nekünk is fel kell újítani :S

Megérné mindent kicserélni ott, de rengeteg pénzbe kerül, de ha meg nem mindent újítok, az is hülyeség.

2012. júl. 1. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok ha régiek a csöveid tényleg érdemes azt is cserélni mert ha akkor lesz csőtörésed amikor már fenn az új csempe még rosszabb lesz újra szétverni.Sajnos ez így drágább de nem muszály olyan magasra csempézni mint mondtam.Ha úgy döntesz hogy csövet is cserélsz az 5 rétegűt szokták a falba tenni.Nagyon jó örök élet.Viszont berakáskor meg tud sérülni.Tekercsbe tárolják nagy gurigába.Ragasztószalaggal itt ott áttekerik.Na amilyen szerencsétlen vagyok szétbontáskor valószínű szikével megsértették a csövet.Mivel nem lett nyomás alá helyezve csempézés előtt ez ki se derült.Fennt volt a csempe majd 2 hét után látszódott a vízfolt a falon.Hibás volt a cső.Szerencsém volt csak 3 csempét és 3 járólapot kellett felverni.A vízszerelővel megcsináltuk én vissza is burkoltam egyszerű volt.De ha a hiba 30 cm-rel arrébb van ki kell venni a kádat.Na annyi csak hogy csempézés előtt nyomáspróba!
2012. júl. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egy igazi szakértővel hozott össze a sors ;)
2012. júl. 1. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!