Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Jó a sarokkád? Praktikus?

Jó a sarokkád? Praktikus?

Figyelt kérdés

Fürdőszoba-felújításra készülünk, de nem tudjuk eldönteni, milyen típusú kád legyen. Eddig hagyományos volt, az bevált, de nagyon tetszenek nekünk a sarokkádak. Akinek sarokkádja van, írja le légyszi, hogy praktikus-e, kényelmes-e, nincs-e valami hátránya, amiről érdemes tudnunk!

Köszi!



2012. máj. 26. 18:53
 1/9 anonim válasza:
100%

Kényelmes, bár minden típustól függ.

Legalább 140x140-est vagy ennél nagyobbat kell vásárolni, annál kényelmesebb. Nekünk bevált.

2012. máj. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt vegyétek figyelembe, hogy mekkora a fürdőszoba. Egy rendes sarokkád a sarok részében nagy holt tér keletkezik. Ha kisebb a fürdőtök, de mégis sarokkádat szeetnétek, nézzzétek meg az asszimetrikus sarokkádakat. Nekünk ilyen van, pont a helyigénye miatt. Kényelmes és hatalmas, 150x105. Ami részében fekszek sokkal nagyobb mint a régi, hagyományos(naaaagy) 30 évvel ezelőtti kádunk.


Más. Ha minőségi kádat szeretnétek venni, ne akril kádban gondolkozzatok. Könnyen sérülnek, 8-10 év múlva cserélhetitek mert csúnya lesz. A műmárvány kádak viszont addig kádak lesznek míg szükség van rájuk. Vastag, stabil anyaguk van és nem sérülnek olyan könnyen. Plusz a hőt is nagyon jól tartják. Árukban ott vannak mint egy ravak akril, szóval nem is megfizethetetlenek.

2012. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Még egy kérdés: 190 cm-es embernek mekkora kád kényelmes? (Hogy ne csak hétrét hajtogatva férjen el benne, hanem kényelmesen?)
2012. máj. 30. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:
az előző vagyok, és 185 cm vagyok, a 150x105-ben kényelmesen elférek.
2012. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 rezvirag1111 válasza:
Nekünk hagyományos kádunk volt mindig, aztán vettünk egy házat, amiben most sarokkád van. Imádom áztatni magam a vízben, de amióta beköltöztünk új otthonunkba, talán háromszor engedtem tele a kádat. Iszonyatosan sok víz kell, hogy igazán el lehessen merülni benne. Ráadásul (én pici vagyok) nem tudok kényelmesen elfeküdni benne, mert nekem túl hosszú, és nem tudom magam megtámasztani. Szóval nagyon szép látvány, zuhanyzáshoz tökéletes (főleg, hogy a miénknek van egy kis ülőkéje is), de fürdőzéshez nekünk (meg a vízdíjunknak)nem vált be.
2012. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk sarokkádunk van. Össze se lehet hasonlítani a hagyományossal. Főleg a párom mondja ezt, aki nem kövér, de hagyományosban mozdulni se tudott szinte. Ebben meg kényelmesen tudunk ketten is fürödni.
2012. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy hátránya azért van:takarításkor vagy a kádban van az ember,és úgy takarít,vagy elég nehéz(nem lehet) a kád hátsó részéhez és a csempéhez rendesen elérni.
2012. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a sarokkádakat kicsinek tartom, ezért az előző lakásomba ilyet raktam: [link]


2 ember (188+160) kényelmesen belefér, és jó mély...

2012. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked is köszi, de ehhez azért nem elég nagy a fürdőszobánk... :)
2012. jún. 3. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!