Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha függönyt szeretnék vásároln...

Ha függönyt szeretnék vásárolni, akkor a szélessége kb. annyi legyen, mint a karnis szélessége?

Figyelt kérdés
Butának tűnhet a kérdésem. Sosem vettem még így kimondottan függönyt, de a közeljövőben tervezem. Úgyhogy teljesen amatőr vagyok ebben a kérdésben.

2012. aug. 2. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy egyenes függönyt szeretnél, akkor olyat vegyél. De, úgy mondják, a szép redőzöttséghez másfél, kétszeres szélességét kell venni az ablaknak. Tehát 100-as ablakhoz 150-200-as függöny kell.
2012. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, hogy karnis-méterenként + 20 cm.

Tehát ha pl. a karnis 2 fm hosszú, akkor ahhoz a 2,40 fm függöny kell.

Persze, ha a karnis lényegesen hosszabb, mint amilyen széles az ablak, és nem akarod, hogy a függönyöd a karnis teljes szélességét fedje, akkor mérd úgy, hogy az ablak szélességre számolsz az előbbiek szerint.

2012. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt is mérd le, hogy lefelé milyen hosszú kell, mert az eladónak az lesz az első kérdése.

Azt pedig úgy tudod, hogy a karnis-rúdtól (csipesztől) addig mérsz lefelé, ameddig akarod hogy a függönyöd érjen.

Ha pl. panelban laksz, akkor a karnistól az erkélyajtót mérd le, az üveg alatt kb, + 10 cm. = ez akkor vagy 240-es, vagy 260-as függöny szabványméretből kell vásárolnod.


Ha mellette az ablak, és alatta gázkonvektor van, akkor az ablakpárkány és a konvektor közötti részt kb. felezve, úgy mérd le a felfelé terjedő távolságot, és persze annak is a szélességét, hogy tudd, mekkorát vegyél oda.


Ha az ablak alatt nem konvektor, hanem pl. radiátor van, és azt akarod, hogy lefelé ugyanolyan hosszú legyen, mint ami az erkélyajtónál van, akkor ott elegendő csak a szélességet lemérni.


Jó ha viszed magaddal ezt a cetlit, mert vásárlásnál egyrészt sokat segít, másrészt, ha az üzlet vállalja, hogy beszegi, akkor azt már ott is hagyhatod nekik.

2012. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 csulcsi ***** válasza:
100%
Én a kétszeres szélesség híve vagyok-szépen redőzött-,de a hosszúságra is tényleg nagyon figyelj oda!
2012. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Most már ezt is tudom. :)
2012. aug. 20. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!