Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan tennétek nagyobbá és...

Hogyan tennétek nagyobbá és rendeznétek be egy piros falú előszobát?

Figyelt kérdés

Az albérlőnk befestette pirosra az előszoba falát, ami amúgy sem egy nagy szoba, hanem keskeny és alacsony. A plafon fehér. A falakat fehérre gondolom reménytelen átfesteni, mert nem fedné. El akarjuk adni a lakást, ezért nagyobbá kellene optikailag tenni. Ablak nincs, csak fehér ajtók, amik más helyiségekbe vezetnek.

A csillárba csak 60-as égőt tehetünk, a 100-ast nem bírja.

Akik megnézik a lakást, először az előszobába lépnek be, tehát fontos az első benyomás. Hogyan tágítanátok és világosítanátok? Tükör a falra? Fehér állólámpa nagy fehér égővel?

Esetleg milyen bútor? Világos szőnyeg a pvc-re? Narancs padlóváza sárga napraforgókkal?

Ezekre gondoltam, de várok egyéb ötleteket.


2012. aug. 17. 17:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Bérházi lakásnak az előszobájáról van szó.
2012. aug. 17. 17:57
 2/8 A kérdező kommentje:

Az jutott még eszembe, olvasgatva a piros falú szobák nyomasztó / vadító hatásáról, hogy mi lenne ha narancsszínű festékkel, vastag függőleges sávot festetnék az előszoba két szemben lévő falára hangulatjavítás végett??? (Van kimaradt élénk narancssárga festékünk (Héra), bár az nem meszelt falra való, mert műanyag festék, ez mondják a Héráról s a Duluxról. Az előszoba falán nem tudjuk milyen típusú a festék, de nem pasztell színű, hanem pipacs. Az albérlő nem hiszem hogy Hérát vett volna, pedig annak is van ilyen pipacs árnyalata, tudom, mert mikor tavaly festettünk jelenlegi lakóhelyemen, végignéztük a Héra árnyalatait, és már akkor is idegenkedtünk a pirostól, mert vad, ezért narancs mellett döntöttünk, és az a festék maradt ki, így felhasználnánk most az előszobához.

Szóval hogyan lehetne a vad,buja előszobából egy hangulatos vidám élénk szobácskát varázsolni???

2012. aug. 17. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Tapétázd le valamilyen világos mintásra.
2012. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tapétázásra azért nem gondoltam, mert elég nagy munka és nincs ismerős aki értene hozzá
2012. aug. 17. 22:22
 5/8 anonim válasza:
Figyelj az oké ,hogy kicsi ,de akkor próbáljátok meg a piros falhoz illő bútorokkal berendezni ....A piroshoz jól megy a barna ...De a barnát csak úgy használd ha van benne fehér is ..A padló színe is befolyásolja az optikát .Arra is figyelj!!! A szőnyeg jó választás ,de ne az egész padlót fedje be,hanem kisebb legyen ez is segít rajta ...Nem tudom milyen dekoráció van ,de ne legyen túl zsúfolt inkább legyen tisztább és ezáltal ha minden a helyén van és van szabad hely tágasabbnak tűnik majd ;) remélem segítettem
2012. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat, ment a zöld kéz :-)
2012. aug. 20. 15:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne fehérre festeni? Elmégy a festék boltba és megkérdezed mit ajánlanak. Mi folyton váltogatjuk a színeket nekünk is lett már pirosból fehér, abból bézs...
2012. aug. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi a választ, csak az a kérdés, hogy hány réteg fehér festék kellene a piros szín elfedéséhez.
2012. aug. 21. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!