Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan rendezzem be garzonlaká...

Hogyan rendezzem be garzonlakásom?

Figyelt kérdés

Vettem egy garzonlakást és szeretném ha leírnátok az ötleteiteket vagy tapasztalataitokat, hogy miként alakítsam azt az 1 szobát (amerikai konyhás) , hogy tágasnak hasson mégis mindennek meg legyen a helye.

Pl: Milyen mosogatógépet/mosógépet vegyek a legjobb ár érték arányban amely elfér, vagy mi a véleményetek a lenyithatós ágyról vagy a kihúzhatós kanapé a nyerőbb. Stb.

Köszi előre



2012. aug. 18. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy az enyém nem amerikai-konyhás, de egyszobás.

Mostmár jól érzem magam benne, mióta a szobában:

- a bejárati ajtótól kezdve oldalt kezdődik a szekrénysor, a sarokban forduláshoz egy sarokelem, majd a szekrénysor fordul a hosszú falon egészen az ablakig.

Ez egy elemes bútorcsaládból (Stella) válogatott elemek. Raktam bele magas szekrényeket akasztósat, polcosat, könyvesnek, ill. kb. mellmagasságig érőket polcosakat, fiókosat, van közte tv.állvány, számítógépasztal, stb. Felettük a falon festmények, a tetejükön a cserepes virágok.

Persze léteznek más fajták is, nemcsak a Stella. (A pénztárcámnak ez tetszett.) :)))

- A szoba ajtó melletti rövidebb falra pedig egy sarok-ülőgarnitúrát vettem, ami szekrénysorral szemben fordul derékszögben a szoba másik oldalán. Ha a hát támlaként szolgáló párnákat leszedem, kész a fekvő-szélesség (1 személyre persze)

A szoba közepére (addig jártam az üzleteket) sikerült vennem egy tökéletes négyzet alakú gurulós lábú kisasztalt, ráadásul ugyanúgy cseresznye színben, mint a szekrénysor. Mostmár a szobámra azt mondom, tökéletes.


Mosógépből, mosogatógépből a lehető legkissebb méretet vedd, mert garzonban kicsi a hely. Hűtőből a kombit, felfelé van helyed bőven.


Előszobába külön készíttettem mesterrel olyan előszobafogast, ami derékszögű, beillik a sarokba. Egyik oldalán vannak az akasztók, és a másikra tetettem a tükröt. A két oldalt 3 db. polc fogja össze, az alsóra lehet rakni a levetett utcai cipőt, a felsőre mehet a kézitáska, sapka, stb.


Egyébként előtte nekem is kihúzhatós rökim volt, 2 db. bazi-nagy fotellal. No ezektől nem lehetett férni, másrészt minden este-reggel húzgálni kellett a rökit. Nemcsak külön meló, de a gurulós lába kb. 6 hó alatt olyan síma csíkot dolgozott bele a vadiúj szőnyegembe, ami miatt az ezerévesnek nézett ki.

Akkor már inkább a lenyithatós ülőgarnitúrát vedd meg. Először én is azzal kacérkodtam, mielőtt ezt a "mini méretű sarok-garnitúrát" meg nem láttam.

Bízom benne, hogy sikerült valami ötletet adnom.

2012. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Az ülőgarnitúra, ahol fordul, a tulsó oldalára tettem egy állólámpát, a sarokba beülve tökéletes hely az olvasásra. A két végéhez 2 db. éjjeli szekrényt vettem a szekrénysor elemeiből válogatva.


Egyébként az üzletekben az elemes bútorcsaládokról van fénymásolatuk az egyes elemekről, mérettel, belső polcok, fiókok elhelyezésének rajzával. Csak kérni kell tőlük és adják, otthon tudod variálni, mérni, ha összeállt, visszamégy, és beszorozzák neked: ha azokat az elemeket rendeled, mennyibe fog kerülni. (No ezek után fordultam még 2x) :)))

2012. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a velős választ. Hasznos volt ;) Még ebben gondolkodom csak nem tudom milyen ára lehet: A szekrény elé tolt fehér kanapésra gondolok: [link]
2012. aug. 18. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már ilyen szobát is, ahol a szekrényágy, nappalra felcsukva. Ott a szoba másik falára volt téve a dohányzó-asztal 3-4 fotellal.

Megmondom őszintén, úgy éreztem, hogy a szoba súlypontja nincs középen, olyan féloldalra billentnek éreztem, mivel a szekrénysor az egyik oldalon borította az egész szobát, a másik oldal viszont túlságosan levegős volt. Nem éreztem benne egyensúlyt. Persze lehet, hogy csak én éreztem ezt.

2012. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!