Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hordozható cserépkályha,...

Hordozható cserépkályha, épített vagy kandalló kályha?

Figyelt kérdés
Max. 1 vagy 2 évre szeretnénk ezzel afűteni, így az épített cserépkályhát én nem gondolnám... Nektek melyik hogy vált be?
2012. aug. 26. 11:40
 1/4 eNerdzsy ***** válasza:

Hogyha max. 2 évre kell, akkor az épített kilőve.


A hordozható cserépkályha és a kandalló kályha között az a különbség, hogy a cserép lassabban melegszik viszont tovább tartja a meleget.

A kandalló egyből leadja a meleget, legalábbis az első ablakon és hangulatos.

2012. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekünk ilyen van:

[link]

Ez csak 6kw-os, kb 120 köbméter levegőt tud felfűteni...

Nálunk 83nm a ház hasznos alapterülete (tehát jóval nagyobb légköbméterről van szó...), van egy melegvíz-fűtés gázboiler; tehát tulajdonképpen vegyesen fűtünk. Szerencsésen lett anno tervezve a ház:

abszolút a ház közepén van a kémény, amire csatlakoztattuk (rakatni szerettem volna, de NAGYON drága!), a nappali szívében; a hálószobaajtókkal lehet játszani napközben ha otthon vagyunk (+ jól jönnek a hatalmas déli fekvésű ablakok a nappalin napos időben, legalább +5 fok...), általában a gáz rá sem kapcsol... Ha jól rémlik, úgy kb kinti -5fokig tavaly nem is használtuk a radiátorokat, csak az esti fürdetéskor kb 10 percre... (a kisgyerekek miatt)

Nagyon hamar elkezdi leadni a hőt, egyetlen hátránya a rakott cserépkályhával szemben, hogy kb csak 1-2 órát tartja... (cserépkályhát este megpakolod, garantáltan reggel se fázol, még ha kint -20 van...), szóval ha nagyon hideg van, és nem akarsz éjjel 2-3-szor felkelni, nem árt, ha van másik fűtési rendszered, ami rákapcsol (persze lehet, hogy kisebb tér esetén nem kellene ennyiszer, nem tudom, mert arról nincs tapasztalatom, de az biztos, hogy ezekbe a mobil cserép-kandallókba nem tudsz annyi fát rakni, mint egy építettbe, és sokkal hamarabb le is ég: nem csak a kevesebb cserépfelület miatti rövidebb hőtárolás miatt kell gyakrabban tenni a tűzre...)

2012. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia! Nekem Primo kandallóm van amit tegnap adtam el :-) Ha csak hangulatra kell és az a cél, hogy gyorsan felfűts egy adott teret akkor faja, de ha az a lényeg, hogy fűts vele tartósan és ne kelljen esetleg éjszaka felkelni megpakolni a kályhát akkor mindenképp hordozható cserépkályhát javaslok, én holnap megyek menni egyet. Nekem nem igazán jött be a kandalló, sőt inkább idegesített mert csak zabálta a fát, aztán tök jó meleg volt, de ha nem pakoltad megint dugig akkor úgy kihült mintha be sem gyújtottál volna.

Sok sikert

2012. aug. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezek szerin te most eléggé otthon vagy a hordozható cserépkályhákban... Lenne pár kérdésem róla. Tudnál segíteni? Olyasmik érdekelnek, hogy laikus ként honnan láthatom, tapasztalhatom, hogy jó, ép-e a kályha és mennyi a reális ára, mekkora kellene nekem... Stb. :)
2012. aug. 27. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!