Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jotul norvég öntöttvas kályha...

Jotul norvég öntöttvas kályha - ismeritek? Fatüzelésű, állítólag úgy le lehet szabályozni a CB típusokat, hogy 8 órán keresztül is ég. + a füstöt is elégeti (?! ) ezért hatékony és környezetbarát is. Egy gond van, az ára, mégis megfogott.

Figyelt kérdés

A legolcsóbb, legkisebb CB típusú Jotul kályha is 300 ezer Ft, de ennek ellenére mégis megfogott. A "bemutatóteremben" élőben is bemutatták a működését, elmondták előnyeit (emlékezetből hátrányként csak az árát említeném :P ), de valahogy olyan meggyőző volt, hogy teljesen leragadtam. Pedig egy egyszerű vaskályhának tűnik...


Valami tapasztalat, vélemény, ajánlás, helyettesítés?



2012. febr. 29. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem a kályhát sajnos nem ismerem , de elmesélem az én példámat.Néhány éve vettem egy kandalló betétet ( ez olyan amit körbe kell építeni " fel kell öltöztetni " ), téglára állítottam bekötöttem a kéménybe és begyújtottam. A kandallótól három méterre az asztalon lévő csoki elolvadt. A tűz leégett és vége volt a varázsnak.

Vannak alap szabályok amik tények.A tűz ad valami meleget, ezt a meleget fenn kell tartani ( tehát kell éghető anyag - utánpótlás ), vagy HŐTÁROLÓ TÖMEG KELL . A " jotul " kályhának ilyen nincs én legalábbis nem látok ilyet .A tűz addig ég amíg oxigént kap,ha nem kap rossz hatásfokkal ég és füstöl. AMENNYIBEN SOK LEVEGŐT ADSZ NEKI JOBBAN ÉG A FA

GYORSABBAN LEÉG A TŰZ .Gondolom ez elfogadható tény ( alapelv )

Én a tömegkályhát részesítem előnyben , azon belül a Rakéta tömegkályhát . Nézz utána megéri !

2012. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást. Sztem a jotul is ilyen rakéta elven működhet, mint amit említettél, meg is néztem néhány weboldalon :)


jotulról ilyeneket említenek:

"szabadon álló fatüzeléses öntöttvas kályha, / dupla falú,"

"kétszeres égetési eljárásnak köszönhető, ahol a füstgázok és felszálló szilárd részek is elégnek. Ez a kettős égetés 40% tüzelőanyag megtakarítást, nagyobb teljesítményt jelenthet."


Nekem hasznos volt a hozzászólásod, köszönöm!

2012. márc. 1. 21:25
 3/8 anonim ***** válasza:

javítsatok ki: a tömegkályha az, aminek a tömege miatt tárolja a hőt ?

A rakéta kályha milyen?

2012. márc. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vaskályhák csak pillanatnyilag melegítenek, amíg ég a tűz.

A cserépkályha, téglakályha tartja, sugározza a meleget.

2012. márc. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem akarom befolyásolni a döntésed,ha van pénzed,vedd meg 300 rugóért.A rakéta kályha lehet,hogy régimódi,parasztosnak tűnik,és igaz,panel lakásban nem használható.Ha megveszed a fullos legjobb anyagot hozzá(kémény béléscső rozsdamentes 0.6 falvastagság)akkor is 100 alatt vagy a költséggel.Az elhasznált fa mennyisége,az öntöttvas kályhához képest kb. a fele sincs.Gondold át,a döntés a tiéd!
2012. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amilyen rakétakályhákat láttam a neten, olyan kiépítésére nincs helyem. A Jotul márka mellett a minap találtam egy Dovre nevűt is, szinte ugyanaz a technológia, kinézet, ár - de semmi személyes tapasztalat egyikről se az interneten :(
2012. márc. 4. 22:49
 7/8 anonim válasza:
JOTUL norvég öntöttvas kályhák ára: [link]
2013. jún. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A JOTUL kályhák teljesen máskép működnek,mint a hagyományos vas-,vagy cserépkályhák.A vaskályhában elhelyezett tüzelőanyag rögtön,folyamatosan ég.A tüzelés intenzitását az égéslevegő adagolásával,ezáltal a hatásfok rontásával lehet csak szabályozni.A cserépkályhába elhelyezett tüzelőanyag jó hatásfokkal ég el és a keletkező hőt a kályha tömege tárolja és adja le egyre csökkenő intenzitással,órákig. A JOTUL kályha a fa égési tulajdonságát használja fel. 300 C felett a fa gázzá bomlik és az oxigénnel egyesülve ég el. A JOTUL kályhában kis levegő adagolással tartják fenn a bomláshoz hőmérsékletet és utána keverik a keletkező fagázokhoz a tökéletes égéshez szükséges levegőt. Tehát nem tüzelnek rossz hatásfokkal,és nem tárolnak szabályozhatatlan hőleadással.A tüzelőanyagot tárolják és a szükséglet szerint használják fel.
2022. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!