Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mekkora radiátor kell egy...

Mekkora radiátor kell egy panel fürdőbe?

Figyelt kérdés

Távhős, nemrég szigetelt, magas földszinti fürdőszoba ablakok nélkül. Minden oldalról fűtött helyiség veszi körbe a lakáson belül. Optimális esetben alulról is fűtenek, mivel az alagsorban iroda található. Felettünk szintén van fűtés.

Méretek 1,6 x 1,6 * 2,64, vagyis 6,75 m3-t kell felfűteni.

Olvastam, hogy bár sok mindent figyelembe kell venni méretezéskor, de általánosságban elmondható, hogy különösen jó hőszigetelésű épületeknél 20-25W/m3 hőleadással kell számolni.

Velem a fenti paraméterekre megvetettek egy CONCEPT 1200x600 -as törölközőszárító radiátor, ami szerény teljesítmény mellett is 310W-ot ad le. Ha a megadott értékekkel számolok, akkor erősen túlméretezettnek tűnik, főleg ha a távhő vize az előbb utalt igen alacsony teljesítménynél magasabb hőleadásra is alkalmassá teszi a radiátort. Szerintetek?


2012. szept. 10. 21:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Pontosítok, mert ívelt radiátorról van szó, így a legkisebb megadott teljesítmény 330W.


Teljesítmény 55/45/20°C esetén 330 W

Teljesítmény 75/65/20°C esetén 647 W

Teljesítmény 90/70/20°C esetén 820 W


Köszönöm előre is a segítségeteket!

2012. szept. 10. 21:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy kell-e egyáltalán. Ha körbe van fűtve, lehet, hogy semmi szükség rá, ha nem ragaszkodsz a szaunához. Nekem is van egy hasonlóan nagy törölközőszárítóm, 4 év alatt egyszer sem volt megnyitva.
2012. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A távhő vizét sajnos 'csak úgy' nem is fogod tudni bevezetni, mivel akkor arra is fel kellene szerelni a költségelosztót (már ha költségelosztós lakásban vagy). A csövet átvágni sem lehet, csak akkor, ha az egész társasházban leengedik a vizet a rendszerből. Elektromos fűtőtestet próbálj meg felszerelni, pl. téli szezonban a praktikerben, obiban árulnak falra szerelhető kvarc hősugárzókat párezer forintért. Teljesítményük 600-1500W, ami, nem igazán energiatakarékos, de csak akkor kell felkapcsolni, amikor szükséges, mivel gyorsan felmelegszik.
2012. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de a kérdésem továbbra is aktuális.

Ugyanis tisztába vagyok a távhős hercehurcával, valamint most is van egy régi típ radiátor a helyiségben, így annak a csövét kell a bekötéshez használni. Lehet félreérthető voltam, mert ezt nem írtam le. Mivel fizetem a távhőt, így nem akarok még felesleges elektromos energiaforrást a fürdőbe. Mondjuk én még nem láttam olyan panelt, ahol a fürdőben nincs külön fütő test, persze ettől még lehet ilyen.


Válaszokat várom továbbra is.

2012. szept. 11. 08:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Panelben a fűtés a kád alatt van, legalábbis én még csak ilyennel találkoztam.
2012. szept. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem annyi a fűtés a fürdőben,hogy a kád alatt megy a fűtéscső.Nincs se radiátor,semmi,mégis mindig melegebb van mint a többi szobában.
2012. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb. pont ekkora törölköző szártó van és bőven elég a fürdőbe. Felújítás után került be. Csak ajánlani tudom, persze úgy, hogy mi nem sz.rakodtunk a távhős mizériával. Beraktuk és joccaka.


Illetve rakhatsz nagyobbat is, hogy az előteret is fűtse.

2012. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!