Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 2 radiátorom van, de a közöské...

Grimmpeace kérdése:

2 radiátorom van, de a közösképviselő önhatalmúlag 3 után fizettett, mert volt egy 3. amit a távhővel leszereltettünk. Ennek ellenére a közös képviselő 2 létező fogyasztásból átlagol egy 3-dikat. Nem szabálytalan ez? Mit tehetek? Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés
Panelházban élek. A probléma:a 2 szobában+a konyhában szelvényes radiátor volt/van. Aki ismeri a panel konyhát, tudja, hogy milyen kicsik. Ezért, illetve a kihasználatlanság miatt, a távhőszolgáltatóval, szabályosan bejelentve, az ő szakemberükkel levetettük a konyhai radiátort. Jöttek, vettek, vittek. Ennyi. Jött az elszámolás, meglepően sok volt. A távhő a kérdésre megmutatta, hogy 3 radiátor fogyasztása lett bediktálva a közös képviselő által. Átlagot vont a levett radiátorra és bediktálta. Mert mi meglopjuk így a közösséget. A távhő nem tesz semmit, mert a kk a megbízott. Én mit tehetek? Szerintem ez nem ok így.

2012. máj. 1. 10:31
 1/4 vizgazfutes ***** válasza:
48%

Furcsa... A közösséget elég nehéz lenne meglopni, mivel Nálad nincsen felhasznált energia és van átkötő szakasz a volt radiátornál, tehát ha egy csöves fűtésről is beszélünk, akkor is a többi szinten is kell legyen fűtés...


Taggyűlés és költségmegosztók felszerelése!

2012. máj. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez lenne a tényleges megoldás, de sajnos nem működhet...Kilenc-emeletes ház+földszint, 6 lépcsőházzal, szóval 174 család, és a gyűlésekre csak a kk "hívei" járnak (szebb szót nem tudok rá). Szóval én már inkább a jogi következményeken, ilyen irányba való tovább lépésen gondolkozom.Mert igen, mind amellett, hogy alaptalan a lopással való vádaskodás,miatta kell pluszba egy olyan radiátor után fizetnünk, ami nem is létezik. Ügyvédnek szóljak? Vagy jegyző? Tök tanácstalan vagyok...:(
2012. máj. 2. 02:30
 3/4 vizgazfutes ***** válasza:
100%
Jogi ügyekben nem tudok tanácsot adni, de ügyvédtől meg lehetne kérdezni, hogy ebben az ügyben mi a teendő, illetve, hogy mit lehetne tenni?!
2012. máj. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Adja írásba a közös képviselő az álláspontját, aztán irány egy ügyvéd aki a gatyáját is lepereli!

Ha nincs 3. radiátorod nem is tudsz annyi hőt kivenni a rendszerből az 1 darab átkötőcsővel, hogy jogos legyen átlagot számolnia és úgy csinálnia mintha lenne.

2012. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!