Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mindenki nehezen oldódik fel,...

Mindenki nehezen oldódik fel, vagy unatkozik ha a lakásomon van. Hogyan rendezzem be?

Figyelt kérdés

sőt, ha valaki először van nálam, mindig megkérdezik, hogy mit lehet itt csinálni egyáltalán?

a volt barátom meg néha nálam aludt ugyan, de legtöbbször nála voltunk, ha nem voltam itthon, képes volt lemenni és egy parkban várni, míg jövök.

a lakásom kicsi, van bent egy ágy,tv, számgép, kanapé, üvegasztal. hatalmas rend és tisztaság, mint ahol nem élnek. a fílingje hasonlít valami olyasmihez, mint ahova akkor megy az ember, amikor meg kell beszélni valamit és ha a megbeszélésnek vége, indul tovább. (ha pl állásinterjún van valaki, vagy biztosítást kötni, vagy ilyesmi) tehát ha megbeszéljük, hogy feljön hozzám valaki addig maradnak,amíg "kell" amiért pl. megbeszéltük hogy jön, de amúgy csak úgy, vagy ellenni, beszélgetni, vagy unalomból, nem jön senki.

mit tehetek, hogy úgy nézzen ki, hogy van nálam "élet", hogy jó legyen nálam lenni?


2012. okt. 24. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen minden olyan pedáns rendben! Tegyél ide-oda egy könyvet, magazint, újságot... Dobd fel a lakást szoba növényekkel, valamilyen évszakhoz illó dekorációval. (Pl most jön Halloween, faragj töklámpást, karácsonykor csinálj papírból hópelyheket és rakd tele vele a lakást)

Ne álljon minden az élére. Érts: az asztalon ne centiméterre pontosan helyezd el a tárgyakat, egymástól egyenlő távolságra, ne nézzenek az élek ugyanarra, nem kell merőlegesnek lennie mindig mindennek! Szóval lazítsál egy kicsit! Akkor lesz otthonos egy lakás, ha az érződik belőle, hogy a tulajdonosa szereti, jól érzi magát benne. Elsősorban neked kell jól érezned magad, ahhoz hogy mások is jól érezzék magukat benne...

Ha te így jól érezted magad..., akkor, nem tudom. :)

Szerintem neked sem lehet jó egy olyan lakásban, ahol olyan a légkör mint egy állásinterjún.

Vegyél sok gyertyát, gyújtsd meg őket, használj füstölőt... tegyél az ágyra plüssállatokat... számos dologgal, tárggyal barátságosabbá lehet tenni egy szobát. És ami a legfontosabb, nyugodtan dobd a használt zoknit a padlóra! Majd másnap kimosod. Plusz, nem kell minden reggel beágyazni! ;-)

2012. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszi :)

gondolom az előbbiekből, hogy akkor a plüssállatkákat sem katona sorban kellene pakolgatni(ha lennének)-szóval asszem kezdek ráérezni


de jöhetnek még ötletek

2012. okt. 24. 16:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Képek, festmények, hobbicuccaid, ilyesmik sokat segítenek. Esetleg egy italtároló szekrény:)
2012. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Párna, párna, párna :)


[link]


Oké ez nem a legjobb kép, csak nem volt kedvem keresgélni már, de sok színes puha párna (akár varrott) és mondjuk egy puha pokróc, nem túl pedánsan összehajtogatva a kanapén... :) emellett, én az üvegasztalt faasztalra cserélném. A fa a legotthonosabb dolgok egyike. Javaslom nézegess country stílusú berendezéseket.


[link]

2012. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

kezdek rájönni a válaszokból, hogy talán a színes dolgok és kiegészítők visznek bele életet.

csakhogy eddig én pont arra törekedtem, hogy letisztult vonalak legyen a lakásban, max 3 jellegzetes szín, tehát nem össze-visszaság.

félek hogy egy sima lakótelepi kis kecóvá amortizálom ezzel(sok felesleges dolgok - kép, párna, váza, macik, plusz színek :(


és pont mikor vettem észre, hogy ilyen hatása van a lakásnak? amikor pont most akartam még színtelenebbre csinálni az egészet. fehér falak, fehér ülőgarnitúra, pink szőnyeg, citromsárga függöny és pont. a gép, meg tv fekete. nekem annyira bejönnek ezek az ürességet sugalló dolgok. pl ahogy látom a képeken, nekem egy könyvszekrény a halálom lenne, amiben semmi rendszer nincs. sem a színekben, sem a nagyságban.

de belegondolva a plüssfotelek mintha barátságosabbak lennének, mint a bőr. jól érzem? de azt porszívózni naponta..

és a képeken a kandallómánia.. ha tudnám biztosra hogy ettől barátságosabb lesz, vennék valami kis kandallóimitátor gáztűzhelyet, elvileg pár ezer Ft.


és kispéciztem egy képet, ami úgy ahogy tetszene, de szerintem a légkörön nem változtatna...

[link]

2012. okt. 24. 18:03
 6/14 A kérdező kommentje:

de ez is jó :) köszi


csak a csillár lenne vagy fél milla szerintem...

[link]

2012. okt. 24. 18:07
 7/14 A kérdező kommentje:

és gerendák a plafonra..

jó kis retró kecó

2012. okt. 24. 18:11
 8/14 anonim ***** válasza:

Gondolom ezt nem lehet objektíven megitélni, én elaludni alig tudnék ilyen szobákban. Túl kevés a rendetlenség.


Legközelebb a látogatódnak említsd meg a lakberendezési témát, legalább hogy melyik irányt preferálják.

2012. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

kevés a rendetlenség :)


na dobok egy zoknit :)

2012. okt. 24. 21:22
 10/14 A kérdező kommentje:
gondolom az mindegy hova...
2012. okt. 24. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!