Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyire divatos manapság a...

Mennyire divatos manapság a kovácsoltvas? Akár a kültéri kerítés, bútor, akár a beltéri bútor dísztárgy? Te vennél (készíttetnél) a lakásodba, házadba ilyet?

Figyelt kérdés

2012. okt. 26. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Kovácsolt vas virágállvány, könyvespolc a falra, lépcsőkorlát az emeletre, kerítés és hasonló = retró!


A kerítést meg megcsinálnám, ha nem élnénk olyan világot, hogy: nem biztos, hogy jó az nekem, ha mindenki belát az udvarra, és érzékeli, hogy mikor nem vagyok otthon és mi mindent lehet esetleg onnét elhozni!

Nem véletlen, hogy ma már inkább a deszka, vagy éppen a betonkerítés (olcsóbb kivitelben a festett vaslemez) a szokásos.

2012. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem igazán a divat érdekel...ha nekem tetszik akkor persze,ha nem tetszik akkor nem. pl ha nekem nem tetszik a pink színű ház akkor hiába divatos nem festeném arra csak azért mert divatos.Egyébként nekem tetszenek a kovácsoltvas cuccok,de a pénztárcámnak már nem.
2012. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Manapság nincs divathoz kötve ez.Szerintem nagyon jól néz ki,sokan csináltatnak a környéken .
2012. okt. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Imádom, de csak keritésnek vagy korlátnak.


A kapunk nagyon magas krétafehér kovácsoltvas, a beltéri lépcső korlát pedig antikolt.

2012. okt. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

ezt a retrót nem teljesen értem, nem arra gondoltam, hogy 50-100 éves antik kovácsolt vasat rakna-e az ember a lakásába, hanem, hogy a szép új, esetleg modern vasak mennyire divatosak manapság, pl. francia ágy.


A kerítéshez annyi, hogy azért én szívesen adok az esztétikumra is, úgyhogy egy otromba betonkerítés szóba se jöhetne, lemez meg pláne nem. Akkor inkább egy szép fakerítés. Vagy sövény... ( nekünk egyébként kovácsolt vas kerítés van, belátnI, de nem zavar,szerencsére nem forgalmas utca)

2012. okt. 26. 14:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A retró nem arra vonatkozik, hogy eredeti régit rakatsz, hanem az a divat, ami már egyszer volt, de kicsit megújulva. Egy órát, vázát lehet venni eredetit is, de egy kaput vagy kerítést már nehéz lenne, így csak utánozzák a régit. Egyébként igen csináltatnék, de ez a ház stílusától is függ. Túlzásba sem szabad azért esni.
2012. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen, milyen kiegészítőkkel, milyen környezetben.


Van ami egyszerűen kortalan és gyönyörű, de pl. a sok indás, leveles, kunkori, egyszerű vagyok, de nem is, itt ragadtam a kilencvenes évek "mindegy hogy néz ki, de kovácsoltvas (utánzat) legyen" korszakából, az már olyan... gáz...

2012. okt. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kerítésnek el tudnám képzelni. Bútorban annyira nem az én stílusom.


Ha a belátás a probléma a kerítésen, én pl egy szép hasított kővel burkolt lábazatú, kovácsolt vas kerítés mögötti leylad ciprusból álló sövényt sokkal esztétikusabbnak tartok, mint egy betonfalat. Így nem látnak be és még szép is.


Az pedig, hogy nem látnak be, nem tudom mért ad egyeseknek biztonságérzetet. Kifigyelik, hogy mikor nincs otthon senki és gond nélkül, senki kíváncsi tekintete által nem zavartatva magukat, szemtanúk nélkül rámolhatják ki a lakást.

2012. okt. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nagyon szeretem és van is bent a lakásban:virágtartó, karnis, gyertyatartó. Nagyon jól mutat és nem feltétlenül pénztárca függő, mi készítettünk egy nagyon ügyes mester emberrel, lényegesen olcsóbb volt mint a boltban. Van amit felújított nekünk Pl. régi rozsdás virágtartót, gyertya tartót.

A divat nem érdekel, de aki eddig nálunk járt mindeni megcsodálta a remekműveket.

2012. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Biztos divatos de mert belőlük elég sok mifelénk.Mármint kerítés vagy kapu.Többnyire ízlésesek is, de van túl egyszerű is és túl dekorált is.

Nekem többnyire nagyon tetszenek. Főleg amikor az kis szétbontott csavaros minta is van a közepén.De amikor mögé teszik azt a műanyag polikarbonátot az sokszor nagyon béna.Van amelyiknél tűrhető úgy is.

Magamnak is megcsináltatnám a kaput olyanból ha lenne rá keret.Kerítésem nincs az utca felé.

De van az előszobában kovácsoltvas esernyőtartóm, kb 90 éves és a nyitott gangon is lóg egy pár hasonló korú ,virágtartó.

2012. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!