Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Pici lakást igényesen otthonos...

Pici lakást igényesen otthonosan berendezni?

Figyelt kérdés

Olcsó, praktikus tippekre lenne szükségem. Pl: ha 12 óra után végre hazaérünk kellemes illat várjon minket. A sáros cipőket hova/mire rakjuk?

Vagy a hűtőbe műanyag dobozokba rendezni az élelmiszert helytakarékoskodás céljából. Ilyesmikre lennék kíváncsi.


Válaszokat előre is köszi!



2012. okt. 28. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kis lakásban inkább felfelé-irányuló helykihasználás vezet eredményre. A sáros cipőt nem igazán fogod tudni máshova rakni, mint az előszobában gyorsan lerakni, hogy a koszt ne hord szét. Ha a PVC-n, vagy a járólapon megszáradtak, utána már tudod az előszobafogas alsó polcára, cipőtartó-részre (ha van ilyen) rápakolni.


A hűtőben max. a főtt ételt rakd dobozba, a nyers kaját a helykihasználás érdekében jobban jársz, ha dupla zacsiban tárolod. Sőt, pl. most nálam éppen a pörköltmaradékkal tettem azt, hogy a normál hűtőben ahogy meghűlt, azt is zacsiba raktam, így már be tudtam szorítani a fagyóba, dobozzal együtt már biztosan nem.


Amikor legelőször ráálltam arra, hogy a fagyóba berakom a télire való zöldség-szükségletet, akkor egy-egy zacsiba annyit raktam répából-gyökérből, zöldpaprikából, ami kb. egy-egy főzéshez elegendő. Így tele volt a fagyó zacsival. Ma már a zacsit telerakom, fagyottan annyit török le belőle, amire éppen akkor szükségem van, így sokkal több minden elfér a fagyóban.A zacsikat igyekezz lapos négyzet-alakra formázni, így egymás tetejére szépen tudod őket sorakoztatni. A száját nem bekötni, hanem visszahajtva, cellux-szal három helyen leragasztod. És dupla zacsi, ha szakad, nem hullik belőle a tartalma. Akkor így sokkal több helyed lesz, a dobozok nem egyformák, nem tudod őket annyira szépen helytakarékos módon egymás mellé, fölé pakolni.


Ruhaszárításnál az u.n. pelenka-szárító, ami összecsukva kis helyen elfér, amikor kinyitod, inkább felfelé használja a helyet, akár még a konyhában is elfér egy ülőhely nagyságú helyen. Fürdőszobában a fürdőkád fölé a kihúzható szárító, és az intim fehérneműket tudod oda terigetni.

2012. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Penszy ***** válasza:
szerezz be egy air wick elektromos légfrissítőt,így mindig jó illat lesz a lakásban
2012. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!