Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Olyan lámpába, amire az van...

Olyan lámpába, amire az van írva, hogy max.60 Watt, bele lehet tenni olyan energiatakarékos izzót, ami 65 Wattnak felel meg?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ilyen izzóknál a valódi fogyasztást kell nézni, vagy azt hogy milyen fényt tud? Ehhez sötét vagyok, csak olyan írjon, aki biztosra tudja. Köszönöm!

2012. okt. 31. 20:37
 1/3 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Igen, mert a hőmérséklete nem éri el a hagyományos izzókét, ami a bakelit foglalatot tönkretenné!
2012. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ugyanis a 60 W-os figyelmeztetés arra szolgál hogy 60 W-os izzónál nagyobb izzó hőtermelése károsíthatja a foglalatot.

Viszont az energiatakarékos izzó elhanyagolható hőtermeléssel működik így akármilyet belerakhatsz, akár még olyat is ami 150 W hagyományos izzónak felel meg.

2012. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor jól sejtettem, de nem voltam benne biztos, szóval inkább vártam a megerősítésre :)
2012. nov. 1. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!