Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konyhába (laminált) parketta?

Konyhába (laminált) parketta?

Figyelt kérdés
Mennyire szívja meg magát felmosáskor? Nehezebb tisztítani, kényesebb, mint a járólap?
2009. aug. 11. 14:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem az előttem szólónak nem igazi bambusz parkettája van."


Bocs, de nem állom meg, erre válaszolnom KELL. :D :D :D

Bambuszból van. Parketta. Horizontális, natúr és kávé színű, hálósan lerakva. Megvan már pár éve. Mégis hogyan kellene azt értenem, hogy "nem valódi"???


Mellékelek képeket. Most fotóztam, jól látszik a sérülés jellege, amiről beszéltem:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ui.: Az, hogy valaki 2,5x drágábban vette az övét, sok mindent jelenthet, azt biztosan nem, hogy ez "nem valódi". ;)

2009. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

20:31


valódi az, ne aggódj!

2009. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

20:27 es.


maradi ha nem műanyag fa utánzaton mászkálok?:) hát gratulálok. nem a nagymami házában levő fára gondolunk ám a fa padló alatt:D hanem teljesen világos nagyon modern 15-20 ezer forintos m2 áru padlóra.:) nézz körül, és utána maradizd le.:D

2009. aug. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
[link] pl ezis fa.:D (utolso vagyok)
2009. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy a konyha és a nappali "közé" kerülne az étkezőasztal, a nappali parkettás lenne és ha a konyha járólapos, az kicsit elütne egymástól.
2009. aug. 12. 09:06
 16/17 anonim ***** válasza:

Én egyébként ajánlom a bambuszparkettát, csak a tisztességes tájékoztatás jegyében mondtam el, hogy NEM ANNYIRA ellenálló az én tapasztalatom szerint, mint ahogyan az elterjedt. Ettől még NAGYON JÓ. Vannak nála sokkal ellenállóbb, a járólap keménységével (IP4-5) vetekedő trópusi fafajták is, amiket már csak gyémánt vágókoronggal lehet vágni. Na ez nem ilyen. Annyiban sem, hogy nem fa, hanem fűféle, igaz, nem árt neki a víz, de ez nem azt jelenti, hogy nem szív magába semennyit, hanem azt, hogy nem kezd el rohadni tőle. Ettől még méretváltozás, színelváltozás bekövetkezhet. Szóval ez egy ÉLŐ dolog, nem valami műanyag izé.


A laminált padlóból meg olyan sokféle van, hogy ha nem egy konkrét árkategóriáról beszélünk, akkor nagyon ellentétes vélemények lesznek. Mert csak annyi a közös bennük, hogy nem valódi fa a felület, hanem a hordozórétegen fekvő dekor rétegre fototechnikai úton visznek fel egy mintázatot, amire a fedőréteg kerül. A hordozóréteg és a fedőréteg viszont nagyon sokféle lehet.

2009. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Jumboo válasza:
100%

A laminált padló préselt, sokszor víztaszító anyaggal impregnált faforgács alapból, azon egy "fényképszerű" laminátumból (innen a név) és ennek a tetején egy műgyanta alapú koptatórétegből áll. Ez a koptatóréteg erősebb mint a szalagparkettán (természetes fa) lévő lakkréteg. Viszont nem egybefüggő, szóval az illesztési pontokon beszivároghat a víz, ami felduzzasztja és tönkreteszi a padlót. Ezt különböző, a lerakásnál használt anyagokkal lehet meggátolni/megnehezíteni (pl. Click Guard)

Sok konyhába tettem már lamináltat, felhívva a figyelmet a vízre való figyelemre, és a nedves, nem vizes tisztításra. Tudtommal soha nem volt még problémája ügyfelemnek ebből.

A sok leírt butaságra nem válaszolnék, mert ez nem fórum. De ha pl. valami szétnyílik vagy hupog az a rossz fektetés vagy rossz aljzat jele.

2009. aug. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!