Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fehér-barna csíkos zöld...

Fehér-barna csíkos zöld pöttyös szoba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ki szeretném festeni a szobámat, és arra gondoltam, hogy függőlegesen sötétbarna és fehér csíkos lesz és az egészen zöld pöttyök lesznek (nem összevissza, hanem rendezetten). Szerintetek hogy nézne ki?

És a festékek nagyon sokba kerülnek (a szoba kb 12m2)? Még sosem festettem szobát...hogyha csíkosan akarom, akkor azt úgy kéne, hogy az egyik színnel lefestem először az egészet?

Véleményeket, tapasztalatokat várok! ;)



2012. nov. 9. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát...nekem nem kéne.
2012. nov. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jól nézne ki, csak hamar ráunhat az ember, ha nap mint nap azt látja. Az a lényeg, hogy neked tetsszen. Én először fehérrel festeném le az egész falat, és utána a barna csíkokat, legvégén a pöttyöket.
2012. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tetris ***** válasza:
Én ettől olyan furcsán rángatóznék már a második napon. Na, persze ha lennének benne kis lila csillagocskák, vagy piros katicabogarak, akkor talán...
2012. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát igen, lehet, hogy egy kicsit sok lenne...köszönöm a válaszokat!

utolsó kommentelő, nem igazán értem mik ezek a lila csillagocskák, piros katicabogarak? attól szerinted jobb lenne? :D

2012. nov. 9. 17:10
 5/9 tetris ***** válasza:
Ironikus akartam lenni. Az lett volna a széndékom, hogy kifejezzem, szerintem sok lenne a szín, és a minta. A csíkos, a pöttyössel túl domináns jellegű lenne, amivel a szobát "agyonnyomnád".
2012. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha egy kicsit is eltérőt csinálsz, mint ami az átlagos, rögtön iróniával fogod szembe találni magad. De fesd olyan színűre, ami neked tetszik, ha az ember kicsit nyitottabb, akkor egyáltalán nem ütközik meg egy vidám, bohókás, mintás falon. :)
2012. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Először fesd le fehérre. Aztán ha az megszáradt, akkor vékony grafitceruzával rajzold be a csíkok helyét. Vegyél egy mély levegőt, és nézz körbe. Itt még mindig változtathatsz vagy lemondhatsz a csíkokról. Fesd meg a csíkokat az egyik falon. Lehetőleg ott, ahol szekrény takarja majd. Nézd meg a művet. Ha tetszik, akkor fesd meg a többit. A többi mintával ugyanígy. Először rajz, aztán a szoba eldugottabb részén próba.

Festeni tudsz? Nem annyi, hogy az ecsetet bele mártom a festékbe aztán felkenem a falra. Régi festéket vagy a tapétát le kell vakarni, át kell glettelni, aztán a fehér festék hengerrel megy fel, legalább kétszer, és úgy a többi. Ha rám hallgatsz kétszer glettelsz és kevesebbszer festesz, én így szoktam. Akkor jobban fed.

2012. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! :) (és ezt most nem ironikusan mondom :D)
2012. nov. 10. 20:47
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2012. nov. 16. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!