Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Amerikában miért nem használna...

Amerikában miért nem használnak függönyt?

Figyelt kérdés

nézegettem eladó amerikai házakat.feltűnt az egyik képnél,hogy a fürdőben jó nagy ablak(függöny semmi),és pont a szomszéd ablakára néz...

ez csak nekem morbid?mert nappal még ok,de este sötétedés után fürödnek,akkor a szomszéd mindent láthat?


2012. nov. 17. 16:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen, Hollandiában sincs függöny a házakon és ott senkit nem zavar hogy belátni az ablakon. Mondjuk nem is kukkolják a másikat.
2012. nov. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem divat Amerikában, mert a bevándorlók jókora része Nyugat-Európából ment, ezért vitték magukkal a szokást. Az újonnan beilleszkedők meg elfogadták. Egyébként ennek az az eredete, hogy Hollandiában és több országban sok volt a halász, tengerész akik nem voltak otthon, így ha a feleségnek szeretője lett volna akkor a függöny eltakarta volna. Nem raktak függönyt és ezzel bizonyítottak az otthon maradt feleségek, hogy hűségesek a férjükhöz, mivel mindenki láthatta, hogy ki fordul meg a házban. :)
2012. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

köszi utolsó!

nem is gondoltam volna,hogy ez az eredete :)

végül is teljesen logikus :D

2012. nov. 18. 18:52
 14/18 anonim ***** válasza:

Amúgy a Magyarországon megszokott ún. csipkefüggönyök este, amikor bent világítanak - nem érnek semmit.

Ahhoz, hogy este amikor ég bent a villany, ne lássanak be, ahhoz redőny (reluxa), vagy sötétítő függöny kell.

2012. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Anno Hollandiában én is megdöbbentem ezen, de ott egyáltalán nem szokás bekukkolni a másik lakásába és azt bnézni, hogy kinek hogy és mivel van berendezve a lakása.

Ez egy paraszt magyar szokás, hogy irígyjkedni a másikra!

2012. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem is feltűnt ez a jelenség, és megmondom őszintén, hogy imádom :) ki lehet látni. látod a kilátást a napfelkeltére és a naplementére. simán kilátni télen a hó lepte udvarra (persze ha van udvarod)...több napfény jön be, mert semmi nem árnyékol még egy picikét sem. hmmm...dejó is volna :)

szerintem a fentiből kiderült, hogy én is csak azért rakok fel függönyt, mert ebben a nyominger országban ziher, hogy még az emeleti szobámba (földszint+emeletes lakásunk van) is bekukkolnának a jónépek (főleg, hogy falun lakok, ahol persze az összes vénasszony és egyéb népség azzal van elfoglalva, hogy a többi lakos éppen mit csinál)...ez van...szal ezt kiküszöbölendő nagyon jó minőségű fekete csipke és fekete bársony sötétítő anyagot vettem és anyum beszegte nekem függönynek. na ezen nézelődjön be aki tud ;) a rolót, reluxát rühellem szóval marad a függöny :)

2012. dec. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

én is jobban örülnék,ha nem kellene a függöny.mosáskor mindig elcsodálkozom,hogy mennyivel világosabb a szoba :)

de hát sajnos halott ötlet,én is falun vagyok,boldog-boldogtalan belátna...

2012. dec. 22. 00:24
 18/18 anonim ***** válasza:
hát igen...pedig ezerszer szebb a szoba abban a fényárban, ami mosáskor bejut :)
2012. dec. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!