Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Minél több segítség kellene!...

Minél több segítség kellene! Öreges lakást bérlünk ki (olcsó) és szintén olcsón szeretném kicsit fiatalítani. Hogyan?

Figyelt kérdés

Azt kitaláltam, hogy csinálok színes párnákat, csak filc anyag meg tömőanyag kell (ilyet csinálok karácsonyra is a családnak :)) Más ötlet? Fogok venni fugafestéket, hogy a fürdőszoba kicsi újhatású legyen :) Van egy levendulaszínű pokrócunk azt a kanapéra gondoltam, de ahhoz milyen színű párna illene?


Bármi ötletetek van kérlek írjátok meg! Minél több annál jobb, mert tudok válogatni! :)


2012. nov. 23. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a lilát bézzsel kombináltuk sok helyen, szerintem jól néznek ki együtt.

Esetleg tehetnél üvegmatricát az ablakra, vagy öntapadós tapétával kéne megpróbálni felfrissíteni egy-két régi bútort (de azt faragott, díszes felületekre nem lehet szépen felragasztani szerintem, csak simára).

Ha bérlőként ezeket nem csinálhatod meg, egy élénkebb lábtörlő agy poszter is segíthet.

2012. nov. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lakberendezes annyira izles dolga, hogy erre most mit lehet irni...?

Nagy vonalakban, ha regi epitesü haz, valoszinüleg magas a fütesszamlaja, igy meleg szinekkel rendeznem be. De a lenyeg, hogy a lakokban jo erzest keltsen minden... Ha magas falak, akkor "lerövidithetök" ugy, hogy a fal felsö resze sötetebbre van festve, mint az also. A sötetebb plafon is optikailag alacsonyabba teszi, de annyira sötet megsem jo, mert "zartsag" erzetet okozhat. Ha kicsik a helysegek, szinten ovatosan a szinekkel.

Az erös szinek jol kombinalhatok beige, homok szinekkel (ezek meleg szinek), esetleg keves feherrel, vagy a hideg szürke szinekkel. Illetve az adott szin vilagosabb arnyalataival.

Piros, vörös: ezekböl nem jo tul sok, betegseg, fejfajas eseten veszi jobban eszre az ember. Ugyanigy az erös sarga sem jo nagy mennyisegben.

Nekem minden szinre "szüksegem van" körülöttem, nehanyra nagyobb, nehanyra (pl kek) kisebb mennyisegben, eszerint rendeztem be a lakasomat, igy mas-mas helysegekben mas szin dominal. Ahol a legtöbbet vagyok (nappali, konyha), ott a nekem fontos szinek.

Nekem furcsa, hogy egy levendula szinü pokroc hatarozza meg a nappali szinet, en inkabb az erzeseimhez igazitanam a nappali szinet es ehhez a pokroc, parnak szinet es a berendezest, de igy is lehet.

Ha nem ismered, javaslom a szinek pszichikai hatasanak utananezni, ill. egy lakberendezö oldalon is nezegethetsz. Feng shuibol is ki lehet szürni, ami neked tetszik. Haloszobaba is vannak "tipikus" szinek, inkabb a megnyugtatokat javasoljak, mint pl halvany zöld/kek/lilas...stb.

2012. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg virág (akárkihez mész,biztos szivesen ad egy-egy tövet bármelyik virágból,már csak gyökereztetni kell és ültetni)


Falra képek

2012. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!