Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Megfelelő-e a fa födém?

Gorba kérdése:

Megfelelő-e a fa födém?

Figyelt kérdés
Egy családi ház felső szintjét szeretnénk leválasztani. Van egy kb 4m x 1,5m-es lécsőfeljáró, ahonnan elbontásra kerül a lépcső. Az itt megmaradó nyílást kéne lezárni. Nem szeretnék beton födémet építeni, ezért gondoltam egy fa födémre. Keresztbe fa gerendák, azokon meg deszkák. Megvalósítható ez? Valamint parkettázzuk a teljes felső szintet, ahova kiegyenlítő betont is fel kell vinnünk. Milyen megoldás lehet arra, hogy ne follyon ki a deszkák között a beton?

2013. jan. 7. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

csak az utolsó kérdésedre válaszolok, mert a többi helyismerettel rendelkező statikusra tartozik


a deszkázatra fóliát terítetek és arra betonoztok (de vasalt betonnak kell lenni, ezért - is - kell statikus)

2013. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért kell vasalt beton? A beton csak kiegyenlítésre kéne, a deszkák teljesen befednék a felületet.
2013. jan. 7. 14:10
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

4*1,5 méterre én a betonba betonacél hálót raknék alulra, a húzott övbe

miért? mert feltételezhetően nem vastag aljzatot készítetek, a deszkázás pedig az évek alatt hajolhat, gyengülhet ... akkor átveszi a terhet a vasbeton lemez

2013. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
újra olvastalak: nem csak a nyílást, hanem az egész födémet betonoznátok, ennek következtében visszavonom az előzőt, viszont statikusnak mindenképpen meg kell vizsgálni a jelenlegi födémet, ez nem játék (nem írtad, hogy a jelenlegi födém miből van, és padlástér most, vagy már lakótér)
2013. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Beton födém van és már lakótér. Ebből csinálnánk egy különálló lakrészt. A nappali rész ahol a nevezett 4*1,5-es nyílás is található ott csak padlószőnyeg van, alatta a padló girbegurba. Szeretném lezárni ezt a nyílást és mondjuk úgy hogy az építendő a deszka padló a mostani beton padló alatt végződjön pár centivel. Akkor erre fólia és a teljes nappalit az újjonan épített deszka padlót egybe kiönteni szintező betonnal. Remélem így már érthetőbb voltam :-)
2013. jan. 7. 14:36
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

így már értem


ennek ellenére azt javasolnám, hogy a nyílás fölé betonacél-hálós aljzat készüljön

2013. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor gerenda-deszka-batonhálós beton és arra szintező beton? Súly szempontjából nem lesz sok az a pár centi plusz beton?
2013. jan. 7. 14:43
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
az aljzatbeton mondjuk 6 centi vastag a többi felületen, a nyílásnál a deszkázást úgy alakítod, hogy ez a 6 centi 10 legyen ... nem plusz beton lenne, itt az aljzatba rakod a hálót
2013. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm a válaszaidat :)
2013. jan. 7. 15:12
 10/11 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Nem értem miért ragaszkodsz a BETON-hoz???Faszerkezetet is lehet készíteni amit szintezni lehet olcsóbb könnyebb és jobb a hőszigetelési képessége is!!!Nem kerül m2-ként plusz 25-30 kg minimum, talán a fele sem a fa ráadásul a keretbe hőszigetelőt lehet tenni ami még előnyösebb is !!
2013. jan. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!