Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A kályhacsőbetét samott vagy mi?

A kályhacsőbetét samott vagy mi?

Figyelt kérdés

A kályhacsövet (vagy falcsőbetétet) nem tudom a falba tenni, mert átmérője 118mm, a falban 110mm-es szűkebb betét van!

A falban lévő betét el is van repedve,de nem tudom beletenni a füstcsövet.Ez samottból van? Ki lehet venni és lehet ilyet valahol kapni,mert akkor tennék bele nagyobbat,amibe belemegy a 118-as füstcsövem.



2013. jan. 31. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom találsz e samottból Amit én láttam az egy fémgyűrű ami be van vakolva a falba tehát cserélhető. De próbálj meg rákeresni a neten hátha van samottból bár nem hiszem hogy lenne akkora hőterhelés. A gázosoknál tuti nincs mert olyan csináltam s ott mint írtam fémgyűrű van.
2013. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem.Nekünk valami kőszerű gyűrű van a falban,nemtudom mi,talán samott. Fával tüzelnék,nemtudom szükséges-e az oda.
2013. jan. 31. 20:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktak samottozni, egyszerű meszes habarcs.

Betétcsöveket tüzeléstechnikai boltban, helyi kis "vasedényben", tudsz venni. A mostanit kiveszed, ha kell, védővel kiigazítod a lyukat, és már mehet is be az új. Illik rendesen visszavakolni.. ;)

2013. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mit jelent a "védő" ?
2013. jan. 31. 20:15
 5/9 Zsolt75 ***** válasza:
59%

Nekem samot csővel bélelt kéményem van és samotos bekötőelem van benne. Létezik ilyen , de szerintem ezt utólag nem lehet betenni.

A te esetedbe az a gond, hogy még ha be is tudnád kötni a 118-as csövet valahogy , gondolom a kéményed átmérője is 110-es vagy kisebb. 8mm a gyakorlatban nem számít, de sokkal kisebb átmérőjű kéménybe nem szabályos ha bekötsz egy nagy teljesítményű és ezzel együtt nagyobb füstcső átmérővel rendelkező tüzelő berendezést. Egyébként a hatásfokát is rontaná...

Visszatérve... próbálj egy szűkítőt betenni a fal és a füstcső közé. Lehet kapni is ilyet de készíteni is lehetne. 8mm nem nagy különbség...

2013. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Vegyél egy ilyet: [link]
2013. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mekkora külömbséget nem szabad már szűkíteni egyébként?

Ez a szűkítő is jó ötlet.

2013. jan. 31. 20:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Bádogos megcsinálja ,ez a szakmája
2013. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsolt75 ***** válasza:
44%

A fenti méretek alapján a kályhád 120-as cső, azt 100 asra szerintem leszűkítheted, de kisebbre nem célszerű.


Nekem a vízteres kandallóm 200 as kéménybe megy, de van egy pillangó szelep beépítve szabályzónak. Valamelyest az is szűkít és arra használom, hogy visszafojtsam az égést ha elmegy a villany vagy túlzottan ég a fa... szóval nálad is ezt fogja eredményezni ez a kis szűkítő, de gondot nem fog okozni.

2013. febr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!