Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lambéria festése vagy tapétázá...

Lambéria festése vagy tapétázása? Egyéb ötletek nem drágán?

Figyelt kérdés
Tetőtéri szoba, ami a lambéria színe miatt nagyon kötött. Szeretném valahogy egységesíteni a bútorokkal és a parkettával. A fehérre festés olyan véglegesnek tűnik, ezért gondoltam a tapétára. A felület lakkozott.

2013. febr. 3. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tapéta borzasztó ronda lesz, normálisan nem lehet letapétázni.


Fesdd le valamilyen szinre vagy csiszold le, és csak lazúrozd naturra - az elég semleges szin. A festés sem végleges, bármikor át lehet másmilyenre festeni.

2013. febr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 EagleHUN ***** válasza:
Ha nem akarod leszedni a falról, akkor szerintem is a natúr fa színben nézne ki legjobban, mostanában divatba jöttek a lakkozatlan fafelületek.
2013. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lambériát ne tapétázz és ne fesd le, iszonyatosan ronda tud lenni. Ha rászánod az időt és pénzt inkább szedd le és fesd újra a falat vagy a meglévő lakott csiszold fel stb és fesd újra vmi natúr színű falazúrral.
2013. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 vabjabo válasza:
Ha világosabból szeretnél sötétebbet, akkor talán valamilyen színezett lazurral ez könnyen megoldható. Érdemes kipróbálni a lazúrt előtte maradék lambérián, hogy hogyan fog mutatni. Ha sötétebb lambériát szeretnél világosabbá tenni, ha az elég húzos... én megpróbáltam világosabb lazúrral, nem ment, aztán jött a lekenem fehér alapozóval lecsiszolom és lazur - na ez volt a legrondább, végül a lazurt kevertem az alapozóval, így kaptam egy színt, sajnos olyan vastagon kellett a lambériát bevonni, hogy a fa jellegét teljes mértékben elvesztette, de végül a lambéria színe olyan lett, mint amit szerettem volna.
2013. nov. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem lakkal szebb a lambéria, mint tapétázva.
2013. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lambériát nem tudsz szépen tapétázni... a módszer a csiszolás, festés... régen telibe nyomták olajfestékkel, az rém csúnya tud lenni... sokkal elegánsabb a csiszolás után egy fehér lazúros réteggel rámenni és ez a legolcsóbb és legszebb megoldás szerintem :) hidd el, a teret is nagyon megnöveli...
2013. dec. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!