Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kanapé probléma. Kit terhel a...

Kanapé probléma. Kit terhel a költség?

Figyelt kérdés

Vettem egy közel 200 000 forintos kanapét amivel minőségi problémáim vannak.

Rugós kanapé amin szivacs réteg van, ez a szivacsréteg pár helyen teljesen besüppedt így közel sem olyan kényelmi komfortot ad mint máshol.

A vásárlás helyén felvettük a jegyzőkönyvet, ígéretet kaptam, hogy felveszik a kapcsolatot a gyártóval.

A kanapé azonban 200 km-el a vásárlás helyétől eltérő helyen van, amire az eladó azt mondta, hogy a gyártó "esetleg" kimegy házhoz és megnézi a terméket, de ha nem találja minőségben kifogásolhatónak a kanapét akkor rám terheli a kiszállás költségét, több 10 000 forintot.



2013. febr. 14. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom , hogy a vevőnek kell visszakutatni a terméket , ha az hibás .
2013. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tartós fogy. cikknél ha a szállítás tömegközlekedési eszközön nem oldható meg és az értéke több mint 10 000 akkor kötelesek a helyszínen megnézni.

csak attól tartok, hogy nem fogják elismerni a problémát mert a hozzáállásukon látszik, hogy nem akarnak csinálni semmit... ezért érdekelne, hogy van-e jogalapja az eladó állításának, mert a jogszabályban én nem láttam erre vonatkozó kikötést.

2013. febr. 14. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van ahogy írod, a helyszínen nézik meg, de ha nincs hiba akkor ki kell fizetni a kiszállást.
2013. febr. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Talán a fogyasztóvédelemmel kellene beszélni, nekik is vannak szakértőik és talán előbb és olcsóbban cselekszenek! Minden esetre előbb egy telefon nekik és gondolom elmondják a szabályokat!
2013. febr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!