Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés után fél-1...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés után fél-1 évvel közös/külön kasszán voltatok? Hogyan osztottátok meg a költségeket?

Figyelt kérdés

Mi mindent felezünk a benzintől kezdve a zsemléig, akárki is használta el. Viszont a párom kétszerannyit keres mint én, így ha több a fogyasztás mint a keresetem akkor mínuszba megyek, neki pedig gyűlik a megtakarítása.

Nem várom el, hogy eltartson, de a fizetésemből nem tudok annyit adni, amennyi az elköltött pénz fele. Én takarékoskodnék, de ő mindennap veszi a fornettit, kólát, chipset -amikből én nem eszem- kocsival jár munkába, én gyalog. Szóval tulajdonképpen az ő kiadását is én fizetem.

Van néhány nem közös, pl. a szemüvegem magamnak fizetem ami elég drága és nem tehetek róla, hogy rossz a szemem.

Ami a legjobban zavar, hogy számontartja mennyivel tartozom neki és mindig hangoztatja, viszont mivel mindig több a fogyasztás fele mint a keresetem, folyamatosan megyek mínuszba és nem tudom megadni neki. Mit csináljak ezzel a helyzettel? Közös kasszába nem fog beleegyezni, felajánlottam, hogy odaadom neki a keresetem és csináljon vele amit akar, de nem fogadta el.

Az esetleg, hogy a blokkon kiszámolgatni, hogy a tampon az enyém, a chips az övé... a domestost meg felezzük? A vízzel ezt nem is lehet, márpedig ha ő órákig lubickol, akkor nekem ebben az esetben is alig marad pénzem.



2012. szept. 2. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de ez milyen kapcsolat már?! Én nem tudnék így élni a párommal,az biztos! Csak a rezsiköltséget felezzétek meg! Te fizeted a tamponodat,szemüvegedet,Ő meg a benzinét! A kaját is külön vegyétek!
2012. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyáltalán nem normális párkapcsolat... Eszembe nem jutna a barátnőmnek azt mondani, hogy tartozik nekem.
2012. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet én még nem is hallottam eddig. Szerintem ez így nincs rendjén. Az rendben,hogy külön kasszán vagytok,de amit ő csinál,az már sok. Felezzétek a rezsiköltséget,ételt-italt ennyi. Ha több vizet fogyaszt,akkor abba adjon bele ő többet. Eszembe se jutna még az üdítőmet,nyalánkságomat is a páromon behajtani. Komolyan kérdezem: közös jövőt terveztek? Mert én nem hinném,hogy ebből bármi jó kisülne. A párod már-már a végtelenségig zsugori. Ha megeszik az utcán egy fagyit,akkor úgy megy haza,hogy adjál 100 ft-ot mert ettem fagyit?
2012. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, ez durva... A lakhatást, a rezsit, a tisztítószert, (de a tusfürdőt, sampont már ne, csak ha közöset használtok!!!) a közösen elfogyasztott ételt, és a közös utazásokra fordított költséget felezzétek. A többi egyéni. Neked semmi közöd a párod fornettijéhez és benzinjéhez. Ha nem tetszik neki, akkor javaslom, h nagyon komolyan gondolkodj el a hogyan tovább? - on.
2012. szept. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hsz-nak igaza van.Nehogymár az ő dolgait is te fizesd ő meg szépen megtakarít egy csomó pénzt.Egyébként mi azonnal közös kasszán voltunk.Az én férjem is kétszer annyit keres mint én.Nálunk ebből soha nem volt probléma.Mindenki bedobja a közösbe ami kell megvesszük.Ez nem normális így.Minél elöbb keressetek erre megoldást.
2012. szept. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a párom 3x annyit keress, mint én. Így én fizetem a havi kaját, ami 40 ezer kb. az albit, rezsit ő. Nagy költségeket megbeszéljük és úgy adják bele.
2012. szept. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva, már megbocsáss :-(


Nálunk úgy volt, hogy ő költözött hozzám. A hitelen kívül mindent feleztünk, a bevásárlást felváltva fizettük függetlenül attól, hogy volt-e benne tampon vagy neki számítógépes újság.

De egyikünk sem költekezett ésszerűtlenül és mind a kettőnknek volt saját pénze.

2012. szept. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egyébként én is a sokszorosát keresem annak, amit a barátnőm. Én ezt egyszerűen úgy oldom meg, hogy ő arra költi a saját pénzét, amire akarja. Ha nem költ belőle, a 80%-át félretesszük, a maradék megmarad nála.

Ha ragaszkodik hozzá, akkor valamelyik számlát ő fizeti ki. Pl. az áramot / internetet.

Nem tudnék külön kasszán élni, egyszerűen nem tudom elképzelni azt a szitut, hogy én veszek magamnak egy kiló lazacot, ő meg sajtos párizsit...

2012. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, elég érdekes a kapcsolatotok. Tulajdonképpen a fizetésedből nem marad semmi, mert mindent kifizetsz és még mínuszba is mész? Már csak egy kérdésem van, miért vagy még együtt egy ilyen emberrel, aki mondjuk ki, meglehetősen szarrágó.

Ez hogy fog működni, ha esetleg gyereketek lesz és Te maximum 95e ft-ot fogsz kapni? Vagy a gyerek egyik részét Te fizeted a másik részét ő, és megjegyzi évekig, hogy mennyi mínuszba mentél, és ha elmész dolgozni, hónapokig törtlesztesz?

Az viszont a Te hibád, hogy bár gyalog jársz dolgozni, fizeted a benzint és amit ő összeeszik azt is. Ezzel az erővel kifizettetném vele a szemüvegem felét, pont annyira használja a Te szemüvegedet, mint Te az autót, amivel ő jár.


Mi egy kasszán vagyunk.

2012. szept. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi meg nem elunk egyutt, de tervben van az osszekoltozes. Nalunk soha nem volt kerdes, hogy kozos kassza lesz-e, a kapcsolatunk kezdete ota ugy van, hogy (tavkapcsolat) ha o jonhozzam hetvegere 10ezer forinttal, akkor azt odaadja nekem, abbol veszunk cigit, meg ammit megkivan, es a vegen valamennyit visszaadok belole 4-5-6ezer forintit, de nincs kicentizve, hogy ezt a chipset te etted meg, azt a sutit en.

A terveink is ugy vannak megbeszelve, hogy o intezi a rezsit, stb, en a vasarlast, es minden megmaradt penzt felrerakunk, es a kozos kocsira, butorokra stb koltjuk el. Szerintem ez igy a normalis.

2012. szept. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!