Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan rendeznétek el a szobákat?

Hogyan rendeznétek el a szobákat?

Figyelt kérdés

3szintes. Lakható pince (egy oldala nyitott a többi föld alatt: 40nm, 8x5

Földszint: 25nm 5x5

Tetőtér manzard tetővel: 80nm. 8x5

Kellene 2db hálószoba, amerikai konyhás nappali, fürdö wc-vel, zuhany wc-vel (vagy csak wc) és egy kazán ház.


2009. szept. 9. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pincerészen: itt alakítanám ki a kazán helyét egy kis tárolóval, aztán a gyengébb fényviszonyok miatt a mosókonyhát (így a fenti fürdőkben nem kell helyet szorítani a mosógépnek, tágasabbak lesznek) és egyéb tároló helyiségeket, akár a gardróbot (mindig az ellentétes évszak holmijainak, a használatban lévőknek meg fenn lenne a helyük).


Földszint: a tágas konyha-nappali helye, plusz zuhanyzó/wc-é (így, ha vendégek vannak, ezen a szinten jól elszállásolhatóak).


Tetőtér: két háló és egy fürő/wc.

2009. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok


A tetőtér méretét elírtad, nem? Az is 40 nm, ha jól számolok:)


Majd írd meg, hogy döntöttetek!

2009. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A földszint csak 25nm + a terasz. Tehát az nem lehet valami tágas a konyhának nappalinak és a wc-nek(zuhival). Nem?
2009. szept. 9. 14:31
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja és igen a tetőtér is 40nm.
2009. szept. 9. 14:33
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért leírom hogy én hogyan tervezgetem.

Lent két hálószoba (mivel oda nem kell sok fény, télen meleg nyáron hideg)+ egy zuhanyzós wc.

Földszint fürdőszoba mosó-száritószoba, kazán.

Tetőér mivel nagyon panorámás telek és itt a leg jobb a kilátás amerikai-konyhás nappali ebédlővel.

2009. szept. 9. 14:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elég szokatlan elgondolás:)! Persze van benne logika, ami a téli-nyári hőmérsékletet illeti. A hálókba se kell sok fény, az igaz, de ezeket használjuk kevesebbet naponta. Így a lépcsőzés itt nem gond, még akkor se, ha mondjuk babát vár valaki, vagy öregszünk:)


A család által leggyakrabban használt helyiség meg a nappali/konyha, ami nálatok tul.képpen meghosszabbíható a terasszal (üvegezett tolóajtó). Jó időben itt üldögélve -akár reggelizve, vacsorázva- kényelmesebb megoldásnak tűnik, ha ezen a szinten van a konyha is.


Már láttam 18 nm-es szobából kialakított nappali/konyhát igen ízlésesen megoldva! A zuhanyzót az egyik sarokból választották le félkörívben üvegtéglából.

2009. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A lépcsőt is bele kell kalkulálni a szintekbe.
2009. szept. 9. 22:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan módon alakítjátok a lépcsőket, hogy alattuk pl. tároló -beépített szekrény- lesz, akkor a helykihasználás is megoldott és a térből se vesz el nagy részt.
2009. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én csigalépcsőre gondoltam, mert az kevés helyet vesz el.
2009. szept. 11. 12:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csigalépcső mutatós, hangulatos megoldás, és valóban nem foglal nagy helyet el a térből.

Egy dolog szól ellene, ezen érdemes volna elgondolkodnotok: nehézkes a cipekedés rajta, különösen nagyobb bútordaraboké.

2009. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!