Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A házunk mellékhelyiségeit...

A házunk mellékhelyiségeit laktérré alakítottuk és fűtést szeretnék (kb.50nm). Én mindenképpen kandallóra gondoltam (fatüzeléssel). Kandallót lehet főfűtésre hasnzálni ill. érdemes? Honnan tudom hogy jóminőségű egy kandalló?

Figyelt kérdés

készítessem vagy boltba vegyem (baumax ,obi..)? Vízteres kandalló hatásfoka milyen egy kazánhoz képest ?mik a hátrányai ?

MInden információ érdekel a témába..



2013. márc. 30. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahova kandallót raksz oda nem kell radiátor mert simán felfűti azt a részt (a kazánnál meg az a normális ha nem) A kandalló szép egy központi helyen a kazán nem...Ha véletlen eldugott helyen lenne mert úgy van kémény akkor felesleges a kandalló pl a sufniba. A kandallónak az a hátránya mint mindig vegyes tüzelésűnek,hogy pakolni kell. A neten rengeteg oldal van ahol kandallót árulnak és van ahol még ingyen kiviszik szóval én annyira nem erőlködnék a barkácsáruházak kínálatával pláne,hogy sok esetbe ugyan az kevesebbre vagy ugyan annyira jön ki egy házhoz szállítással.Én is kandallót akartam,de ahhoz túl kicsi volt a kémény átmérője és nem akartam a nappalit szétbombázni így a tárolóba lett kémény építve és oda meg ment a kazán + egy 1000 literes puffer
2013. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen alkalmas fő fűtésre a kandalló az a lényeg hogy elég teljesítménye legyen-én például 56 négyzetméteres lakás helyiségeit összenyitva 1 db 5,6 kW-os kandallóval fűtöm és csak a kemény téli napokon kell kiegészítő fűtés a távolabbi helyiségben.

Vízteres kandalló pedig roppant hasznos és tökéletes dolog hiszen ha nagy a ház vagy nem megoldható az összenyitás akkor a többi helyiségben radiátor fűt míg a kandalló például lehet a nappaliban amit önállóan kifűt.

Egy átlagos 8-10 kW-os vízteres kandalló akár 4-5 helyiség radiátorát el tudja látni!A vízteres kandalló ugyanazt tudja mint egy kazán sőtt többet mert a kandalló helyiségből kiáramló plusz meleg hozzájárul a többi helyiség fűtéséhez így kevesebb energiával tudsz fűteni.

Egyetlen hátránya van:bent a házban kell piszkolni a fával és hamuval valamint néha-néha kiszökhet némi füst is.De ezt leszámítva csak előnyei vannak.

Kandalló vásárlásnál egy fontos dolog van! Mindig öntöttvas kandallót keress a lemezkandalló olcsóbb de jobb elkerülni mert nem tartja a meleget több tüzelőanyag kell hozzá így amit megspórolsz a vásárlásnál annak sokszorosa elmegy a fára(egy felfűtött öntöttvas kandalló még fél nap elteltével is meleg valamint a felhevült öntöttvas test több hőt ad le mint a lemez test).

2013. márc. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!