Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kandalló vagy cserépkályha?...

Kandalló vagy cserépkályha? Melyiket érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

és milyen teljesítményűt?

a házunk 100 m2 alapterületű,szilikátból épült,emeletes ,az emelet le van szigetelve.gázkonvektoros fűtésű (de ez nagyon kevés,illetve iszonyat drága volna ha ezzel normális meleget csinálnánk). műanyag ablakok és ajtók vannak(5 nagy ablak,2 bejárati ajtó,1 erkélyajtó,4 kicsi ablak).a belmagasság nem tudom pontosan de olyan 2.50 lehet,az emeli résznél alacsonyabb.


valaki aki okos és ért hozzá tudna segíteni?

nem feltétlen azzal szeretnénk az egész házat befűteni,de ha mondjuk a nappaliba tennénk a kandallót vagy cserépkályhát akkor jó volna ha a nappali,konyha és fürdőbe nem menne a gáz.csak a 2 lenti szobába de ott se olyan nagy fokozaton ha nem muszáj.illetve az emeleten így is melegebb van hogy ott le van szigetelve és mivel a meleg felszáll ezért gondolom ott se kellene sokat mennie a konvektoroknak.


2012. okt. 31. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megoldott a száraz tűzifa beszerzése, ami évi 6-8 m3, akkor bármelyikkel jól jársz.

Nekem egy idro 50 -es kandallóm van, 6 radiátort visz és két helyiségben a padlófűtést. Hamar felmelegíti a vizet, szép látvány a nagy üvegajtón a tűz, de ha kialszik a tűz, hamar kihűl.

Ismerősnek egy cserépkályha van, az valamivel nagyobb helyet foglal, nagyon jól tartja a meleget. Bekerülési költsége jóval nagyobb mint a kandallóé és 15 évente újra kell rakni pár évente meg pucolni belülről.

2012. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is, mennyit vagytok otthon. a kandallóban ha megrakod a tüzet, nagyon hamar melegít. Viszont ahogy írta is az első, ha kialszik a tűz, gyorsan ki is hűl. Viszont nappaliba ideális. A cserépkályha lassabban melegszik át, oda kell figyelni a fűtésére, cserébe egy jól méretezett és megrakott kályha a következő befűtésig tartja a meleget. Ez télen 1 nap, ősszel ,tavasszal akár 2-3 nap is!


Én cserépkályha párti vagyok. A kandalló szép, de mivel a levegőt fűti, nem szeretem. A cserépkályha folyamatosan, nagyjából egyenletesen adja le a meleget, sokkal kellemesebb hőérzetre. A kályha sokkal jobban hasznosítja a az elégetett fa energiáját, mivel a füst több füstjáraton át átadja a meleget a kályhának.

Egy rakott cserépkályha egy tonna környékén van. Tehát nem lehet csak úgy bárhova rakni. Az élettartama megfelelő fűtés esetén 20 év, és általában 2 évente kell kitakarítani. A legjobb válaszfalba beépíteni, így két szobát közvetlenül is befűt. Kályhánál egy dolgot nem szabad, vízteret beletenni, központi fűtésre alkalmatlan, felére csökken az élettartama

2012. okt. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha már írtak a kályha és cserépkályháról, akkor nem tudom hallottál e a (tégla) tömegkályháról.hosszú idő kell a felfűtéshez, de sokáig folyamatosan adja vissza a hőt, felső részében közben fűteni is lehet, látványos mint a kandalló, gazdaságosabban égeti el a fát mint az előző kettő.már jópáran raknak, neten találsz róla sokmindent.

http://www.youtube.com/watch?v=gWOf6UZkX2A

[link]

2012. nov. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a tömegkályha tényleg elég komoly!!!

de az éven nem lesz már belőle semmi,későn gondolkodtunk.meg hát két kicsi gyerek mellet ,ilyen időben már nem vállalunk be ilyen nagy munkát.

de jövöre mindenképp tervezünk valami jobbat mint a gázkonvektoros fűtés.


várom még a véleményeket!!!

2012. nov. 2. 10:38
 5/5 anonim válasza:
A cserépkályha sokkal hálásabb,mert igaz,hogy későbben melegszik fel,de sokáig tartja a meleget,ha jól meg van rakva(szakember)hozzáértésével.Ebben tudok segíteni is akár téli időben,mert a csempe gyártás ideje 4-6-hét.zsferenckalyhasmester hupont.hu-honlapon többet látni.
2013. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!