Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kigyújtottam a konyhát újra...

Kigyújtottam a konyhát újra kell festeni. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sütés után véletlenül nem zártam el rendesen a gázt, a túlhevült olajjal kigyulladt a serpenyő, rálocsoltam vizet (tudom h cink olajat vizzel oltani, volt már velem ilyen korábban is, de nem volt kéznél más). Összekormozta a konyhabútort/plafont, a falra pedig egy kb. 2x2 méteres placcon ráfröccsent a forró olaj, miközben a serpenyőt ráztam, hogy eloltódjon (dacolva a fizikával, ez még cinkebb.. rázom oxigént kap istennek se fog eloltódni.. csak bepánikoltam :D) Szóval, remélem a fa konyhabútorról le fog jönni a korom, de a falnak ez festés lesz, ugy jelleggel.

A fal alsó része sárga, a felső része fehér és a plafon is, a sárgát és a fehéret egy kék-sárga virágos tapétacsík választotta el. Azon gondolkodtam, hogy mivel ugyanolyan sárgára biztos nem tudnám keverni, mint amilyen eredetileg a fal, talán átfesthetném más színű(ek)re, vajon hogy nézne ki jól? A konyhabútor törtfehér, kábé (remélem újra az lesz, ha lekaparom róla a kormot). Vajon milyen színű festékben gondolkodjak? Hol érdemes megvenni, és milyet? Milyen márkájút? Azoknak litere mekkora felületre elég? Számomra fontos szempont hogy olcsó legyen, az sem gáz ha több réteget kell felvinni. Színes festéket hogy olcsóbb venni vagy fehéret és hozzá keverjek pasztát (vagy mit)?? Ja és én fogom kifesteni, tehát az is jó lenne, ha egyszerű lenne a használata, kábé h egy óvodás is képes legyen rá.


2013. ápr. 4. 18:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Esetleg a festés módszerekkel kapcsolatban is adhatna vki tanácsot, mert még életemben nem festettem egyedül falat.

L/21

2013. ápr. 4. 18:33
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

" volt már velem ilyen korábban is"


Akkor meg hagyd így, mert esélyes,

hogy rövid időn belül újra felgyújtod...

2013. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

:DDD bárcsak megsértődhetnék, de végülis jogos :DD de az 9 éve volt vagy 10. nem is itt laktam még és nem egyedül :)

de most tényleg komolyan. vmi segítség esetleg? ötlet?

2013. ápr. 4. 20:42
 4/15 anonim ***** válasza:
youtube.hu->szobafestő attila
2013. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Poli-Farbe Neo falfesték. Nem olcsó, de baromi könnyű kezelni, 5 l-nek elégnek kell lennie egy konyhára (nálunk maradt is). Annyira tisztísd meg a falat, hogy elégett, pergő anyag ne maradjon, aztán mehet is. Egy rétegben is jól fed, nem lesz foltos a fal.

Egyébként óriási szerencséd, hogy megúsztad élve, vagy kórház nélkül. Az égő olaj és a víz szinte bombaként viselkedik. Talán lottóznod kéne. :)

2013. ápr. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nincs segítséged?

Merre laksz?

2013. ápr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Elvileg barátom segít, meg egy haver is felajánlotta :) Ezt az égő olaj + víz = bomba kombót még nem hallottam, de azt tudtam h cinkes, mert kb. 10-12 évesen is előfordult ez velem, akkor sem történt baj. Talán akkor kicsit "melegebb" volt a helyzet, betört a hőtől az ablaküveg, és megolvadt a hűtő tetején a művirág.. annak is festés lett a vége :DD de akkoriban még a szüleim csinálták :)
2013. ápr. 5. 12:44
 8/15 anonim ***** válasza:

Pedig jó lenne, ha erre az "olajat vízzel oltok" történetre nagyon odafigyelnél, mert akár ilyen is történhet tőle (a videoban másfél deci víztől):


http://www.youtube.com/watch?v=fIu82I9ZjRE


Nem véletlenül mondják mindenhol, hogy forró, lángoló kőolajszármazékot SOHA ne próbálj vízzel oltani. Ha érdekel, leírom a fizikai hátterét is a dolognak.

2013. ápr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Azért, mert a sűrűsége kisebb, mint a vízé, nem? (:
2013. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem. Legalábbis a két anyag közti fajsúly-különbség nem játszik számottevő szerepet a dologban. Az csak azt eredményezi, hogy a víz lekerül az olaj aljára (amit akkor is megtenne, ha könnyebb lenne az olajnál, hiszen az olajba való öntése során a vízmolekulákban "felhalmozódó" kinetikus energia segítene a víznek az olaj aljára kerülni).

Az már sokkal inkább, hogy a víz forráspontja 100 fok, míg az olaj hőmérséklete bőven 200 fok felett van, mikor lángol. Épp ezért, ha beleöntesz egy adag vizet, akkor az a számára extrém magas hőmérséklet következtében azonnal felforr és gőzzé válik, vagyis az olaj hirtelen tele lesz gőzbuborékokkal. Ezek a gőzbuborékok ugye felfelé igyekeznek, és amikor elérik az olaj felszínét, akkor kiemelkednek az olajból, tolva maguk előtt az olaj egy részét is. Ezen gőzbuborékok felszínét bevonja egy vékony olajréteg. Így adott mennyiségű olaj lényegesen nagyobb felületen fog érintkezni a környezet levegőjének oxigéntartalmával, vagyis hirtelen nagyon hevessé válik az olaj égése, ami egy nagy lobbanásban, lángfelhőben nyilvánul meg. Ráadásul a szétpukkanó buborékok következtében ez a vízgőz-olaj egyveleg szanaszét fröcsköl, így a környezetét is beteríti a forró, lángoló olajjal.

Szóval ha egy mód van rá, máskor hanyagold a lángoló olaj vízzel történő oltását, mert igen könnyű ezzel a művelettel belépőjegyet szerezni az intenzív-osztályra :)

2013. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!