Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen magasan kell elhelyezni...

Milyen magasan kell elhelyezni a szobahőmérőt a lakásban, hogy a reális értéket mutassa?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem logikusan kb a törzs magasságában. De ha szemmagasságba rakod, úgy is jó. Ha nem a plafonon van, és nem is a padlón, akkor minimális az eltérés. Legyen szemmagasságban :)
2013. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
kb 1,5m , de a szemmagasság azért hasznos és jó, mert az ember feje érzékeny a hő-re így a fejednél lévő hőmérsékletet látod.
2013. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1.5 m nél nem magasabbra
2013. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a gázkazán termosztátja egyben digitális hőmérő is. A kijelzőjén kiírja az aktuális hőmérsékletet. Olyan magasságban van, mint a kapcsolók. Azaz a padlótól olyan 140 centi.
2013. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Én a lakásomban nem ácsorgok, hanem ülök, heverek a díványon vagy fekszem az ágyban és alszom. Ha állok, akkor jövök-megyek, nem fázom. De ülve, tétlenül, érzékeny vagyok a hőmérsékletre, ezért kb. 60 cm magasságban vannak a hőmérők.
2013. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 juhlaci ***** válasza:
A szabály az amikor hivatalos mérés van, hogy a szoba közepén 1 M magasságban. Tehát lehetőleg ne a hideg falra tedd és ne a fűtés közelébe.
2013. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sz Misi válasza:
Először is a kérdést kellene renberakni. Mit jelent az, hogy reális hőmérséklet? Minden légrétekben az éppen ott mért hőmérséklet reális. Mondjuk, hogy a hőérzetednek megfeklelő hőmérsékletről van szó. Nyilván ott kell mérni, "ahol vagy". Mérdd le félméterenként a hőmérsékletet, és valószínűleg rájössz, hogy valójában nincs is 1 fok különbség (talán a legalsó szintten, ha az ajtó alatt huzatos. Aztán számolj átlagot, és arra a szintre rakd, ahol átlaos a hőfok. Egyébként meg szerintem a belélegzett levegő hőmérséklete többet nyom a lattba.
2013. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem a reális értéket kell nézni, mert asz mindig reális a magasságnak megfelelően. Hanem a azt a hőmérsékletet kell figyelembe venni, amit az ember belélegez és mivel a lakásban a legtöbbet ülünk így abban pozícióban abban a kb fejmagasságban.


Ha nagyon le van téve akkor a lábnak kellemes a tüdőnek már meleg.

2013. ápr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!