Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ti hogyan alakítanátok át ezt...

DarkChii kérdése:

Ti hogyan alakítanátok át ezt a házat egy fiatal pár számára?

Figyelt kérdés

Http://kepfeltoltes.hu/130419/h_zalaprajz_www.kepfeltoltes.hu_. Jpg

Várom mindenki ötletét, javaslatát.



2013. ápr. 19. 11:58
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]

Bocsi látom nem működik a link.

2013. ápr. 19. 12:00
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez tudni kéne, mi a gondotok a jelenlegi elrendezéssel, és mit szeretnétek a lakásotokba. Szerintem alapvetően nem rossz a mostani se, bár fura az az előtér.
2013. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem az amerikai konyhát, de itt egybe nyitnám az előszobát a konyhával, mert hiányzik a nappali. Mármint, gondolom, egyszer lesz gyerek, vagy fognak mások ott aludni, és akkor kell a nappali.
2013. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy nincs étkező. Étkezéshez a konyha túl kicsi. Illetve kettőnknek nem az, de ha vendégeket hívunk, mindenféleképpen nagyobb térre lesz szükségünk.
2013. ápr. 19. 12:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre az a terv, hogy a nagyobb szobát alakítjuk ki amolyan nappalinak, a kisebbet pedig hálószobának.
2013. ápr. 19. 12:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy megoldás lehet, ha a konyha falát kiütitek az előszoba felé. Így ugyan a konyha-étkezőn kell átjárni, de mégis van egy nagyobb helyiségetek.

Azt is lehet, hogy a szobába teszitek az étkezőt, és a konyha-szoba közti falon vágtok egy átadóablakot. Nyilván közvetlenül az alá kell akkor tenni az asztalt.

De ha elég nagy a hely, akkor azt is lehetne, hogy a konyhát és a bal oldali szobát egybenyitjátok, így lesz egy nagy konyha-étkező-nappalitok és megszűnik az indokolatlanul hatalmas méretű előszoba. Annak a funkcióját úgyis el tudja látni az előtér. Viszont ez statikai problémákat vethet fel, jó lenne tudni, melyek a tartófalak.

Vagy azt is el tudnám képzelni, hogy a konyhából csináltok egy hálószobát, a szoba falát egy vonalba hozzátok a konyháéval, ott lesz még egy hálószoba, a bal oldali szobából pedig csináltok az előszobával egybenyitva egy konyha-étkező-nappalit.

Ha gondolod, lerajzolom, mikre gondoltam.

2013. ápr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ha megoldható, akkor tuti kiütném a konyha falát, és egybenyitnyám az előszobával, illetve inkább hall-nak nevezném azt a nagy teret, hiszen az előszoba már megvan.


az az egyetlen baj, h túl sok ajtó nyílik onnan, így a falakat nem igazán lehet kihasználni, viszont lenne egy nagy tágas tér, ahol elfér az étkezőasztal, így a vendégeket lehet itt fogadni.

2013. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy klasszikus, 10*10-es kockaház, sátortetővel, ha jól látom. Vannak a neten tervek ezek átépítésére. Úgy emlékeztem, hogy elmentettem egyet a kedvenceim közé, de sajnos nem találom. De keress rá, párat fogsz találni!
2013. ápr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük az eddig érkezett válaszokat! Egyelőre arra jutottunk, hogy a konyha és az előtér egybe lesz nyitva, így lesz étkező, viszont nappaliként nem tud funkcionálni sajnos, az onnan nyíló sok ajtó miatt. Szóval jöhetnek még ötletek! :-)
2013. máj. 16. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!