Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Bejárati ajtó beépítése után,...

Bejárati ajtó beépítése után, hogy lehet/érdemes ilyen esetben eljárni?

Figyelt kérdés
A következő a szituáció, április 19.-én beépítettek nálunk egy Max-Sec márkájú biztonsági ajtót. A beépítés során eltörték a járólapot - úgy állapodtunk meg, hogy 3 darabért ne kelljen nekünk egy egész ragasztót venni, ezért a kivitelező megjavítja - garancialapot kaptunk, de a jegyzőkönyvből nem kaptunk másolatot. Április 22.-én jött a szaki felragasztani a szegélyt, természetesen nem hozott ragasztót a járólaphoz. Mai napon ahogy takarítottam le az ajtót, szigorúan szivaccsal, nem a dörzsis felével, és csak meleg vízzel, felfedeztem, hogy a szegélyt ahogy felrakta a szaki az ajtó keretet össze-vissza karcolta a szikéjével. Ugye a sok portól, meg a maradék pur habtól nem lehetett látni. Valamint maga az ajtó is tele van karcolásokkal. Jeleztük, hogy nem éppen bizalomkeltő, hogy az ajtót több ponton is könnyen be lehet nyomni ujjal, azt mondta á, ezzel semmi probléma. Összegezve, karcos az ajtó, a keret, törött járólap. Ez maradt nekünk az ajtó beszerelése után. 1 év garancia van az ajtóra. Gondoltam, hogy felhívom az üzletet ahol vásároltuk az ajtót, hogy ez azért mégsem állja így meg a helyét. De nem tudom, hogy ez esetben bármilyen reklamációval élhetek-e, van-e bármihez jogom? Aki hasonlócipőben járt már, annak nagyon szívesen meghallgatnám a véleményét. Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 28. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Kéne tudni egy két infót még:

- a beszerelést a forgalmazó cég alkalmazottja végezte vagy külön vállalkozó?

- mire terjed ki az ajtó esetében a garancia (sajnos acélajtók esetében általában csak a zárszerkezetre szokott)?


Sajnos az ilyen kategóriájú acélajtókat be lehet nyomni kézzel, mivel a felszíne egy vékony lemez, általában az ajtóban található egy biztonsági lemez.

Ezek (Max-sec, Hi-sec stb..) az ajtók ennyit tudnak, mind kínai, azért is kerül ennyibe. Egy normális (nem kínai) ajtó 100.000-tól indul.


Írd meg a többit, hátha tudok segíteni

2013. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A beszerelést egy külön vállalkozó végezte. Ebben biztos vagyok. A garancia azért érdekes kérdés, mert itt a garancia papíron nem csak a zár, hanem teljes körű ajtóra vonatkozó garancia van, értelmezésem szerint.

Az a szép, hogy ami próba darab volt az üzletben, az egy masszív ajtó volt, gondolom nem véletlenül. Igazából nekem már az is elég, ha az ajtó elrettenti azt aki rossz szándékkal közeledne, mert nem sokan tudják amit te tudsz kedves válaszoló :)

2013. máj. 13. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Nos ez esetben, mindenképpen a beépítést végző emberé a felelősség, őt kellene megkeresni. A boltban erre nem fognak (és nem is kell) garanciát vállalni.
2013. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, így jártam és pont. A beépítést végző szaki telefonszámát nem akaródzik megadni az üzletben. No nem baj, tanultam ebből is. Köszönöm a segítséged!
2013. máj. 16. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!