Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Örök kérdés! Müanyag vagy fa...

Örök kérdés! Müanyag vagy fa ajtó-ablak? Melyikre érdemes kicserélni a régit?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
Nekem a műanyaggal nagyon jók a tapasztalataim, pl. fűtésszámla tekintetében (is).
2011. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 nemkötömorodra válasza:
57%
Fűrdőben inkább fa mert jobb a szellőzése, és elkerülöd a penészesedést. amugy meg mind1 csak jól zárjon/szigeteljen. kettős üvegezéssel.
2011. jan. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
Fa. A műanyag jobban terheli a környezetet, és csúnyább.
2011. jan. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
Viszont a műanyagot nem kell félteni semmitől, tulajdonképpen esélytelen hogy elkezdjen rohadni vagy vmi rovar beleegye magát.
2011. jan. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:

Nekünk műanyag van, de ahogy megismertem, inkább a fára szavaznék ma.


Fehér volt, de a többévi napsütéstől már sárgul és csúnya. (Műanyagot szokás festeni? Hogy nézne ki, bele sem gondolok...) Aztán néhány helyen ilyen kerek kupakszerű izék voltak rajta (most ki nem megyek megnézni, hogy mire valók azok, hirtelen nem vágom), na azok szétmállottak és most a helyén lyukak vannak.


Még valami. Redőnyt is tervezel hozzá?

Ha igen, ott tényleg vigyázz! Abból ne vegyél teljesen műanyagot, mert az már nem csak ronda, hanem mivel könnyen törik a réseknél, majd elcsúszik, beakad, még jobban törik... szóval a funkcionálisan is rossz lesz, pl nem tudod teljesen leengedni és hasonlók. Redőny jó, ha fémből van.

2011. jan. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
UV álló műanyag = atomvillanás után is fehér marad és nem fog elkezdeni szétmálni, míg a fa idővel megvetemedik stb...
2011. jan. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:

Műanyag.

Az UV álló, jó minőségű műanyag nyílászáró csak akkor lesz sárga, ha lefújod sárga festékkel :D Könnyebb tisztítani, nem kell x évente átfesteni, nem vetemedik és ha egy kicsit többet rászánsz akár famintásat is vehetsz belőle.

2011. febr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:

Pár éven belül nekünk is aktuális lesz a nyílászáró csere.

Az UV-állóságról csak annyit...ahogy az élet minden területén/pl műanyaggal bevont drótháló,villanyszerelési anyagok,fóliák stb./kispórolják az UV-stabil adalékot,az ablakoknál is feltételezhető ez !

2011. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
Műanyag, de nyilván nem a legolcsóbb sz@r! A fa ugyanúgy nem szellőzik, nehogy felülj ennek a hülyeségnek! Én kívül aluborításos, belül barna famintázatú műanyagot vettem. Kívülről 100%-ban időjárásálló, belül gyönyörű, gondozásmentes és örökéletű ablakom lett. Nem olcsón mondjuk..
2011. febr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:

Bejárati ajtót pár hónapja cseréltem. Direkt fát vettem. Egyrészt mert szerintem sokkal szebb, másrészt, mert a bejárati ajtón keresztül jövünk-megyünk. Viszünk be ezt-azt. Esetleg bútorokat is.

Ha ne adj isten megkarcolódik egy műanyag ajtó, azzal nem tudsz utána már mit csinálni. Nézheted a nyomát évtizedekig. Fánál viszont lecsiszolod újrafested és olyan mint vadi új korában.

Előtte is fa ajtónk volt 30 évig. És az sem volt annyira rossz állapotban. Nem vetemedett, nem rohadt vagy ilyesmi. Csak azért cseréltünk mert papírvékony volt és nem jött be rajta fény.

Ablakokat is fogunk cserélni. Ott a fentiek annyira nem szempont. Így még nem tudom, hogy az műanyag vagy fa lesz.

2011. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!