Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nyikorog az ágy. Mi a megoldás?

Nyikorog az ágy. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
viszonylag "modern" (IKEA-s) ágyam van (3-4 éves) és éjszaka arra felkelek, hogy nyikorog. Valószínűleg az ágy vázán lévő fa deszkák (levehetők) nyikorognak mert a matraccal nincs semmi gond. Milyen megoldást lehetne rá eszközölni?
2008. jún. 16. 11:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha IKEA-s akkor valószínű össze kellett szerelni, sok csavarral. Az idő folyamán a fa szárad (tudom, tudom nekem is IKEA-s ágyam van, hogy nem sok fa van benne, de mégis) összehúzódik és lehet, hogy amiatt nyikorog. Megoldás lehet a csavarok utánhúzása! Ha az ágyrács nyikorog, és nem lehet húzni rajta, akkor be lehet kenni visszal, vagy szappannal azokat a részeket, ahol nyikorog! Szappan, kisecset kell hozzá, és egy kis víz. Aztán mintha vízfestékkel festenél: bevizezni az ecsetet, megdörzsölni a szappant, és bekenni vele a megfelelő helyen.
2008. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
visszal=viasszal
2008. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi hozzászólást, ha nem si ennél de egy másik ülőalkalmatosságnál jól jött :) idő közben kiderült hogy az ágy külső váza nyikorog és nem a (kivehető) fa deszkák, de az a vicces hogy napközben amikor vizsgálom, kihúzom a helyéről stb. nem nyikorog, persze a csavarokat meghúztam, de este visszajön a hang és veszettül nyikorog. Mikor teszteltem ugráltam is rajta, meg simán alvást is szimuláltam, de no hang, de este visszajön. Sötétre nyikorog? :D
2008. jún. 19. 13:22
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szilikonolajjal és lenolajkencével is próbálkoztam (ecsettel ), az eredmény az anyagtól függött. Légyszi, próbálj még más megoldásokat is, mert a baráti körömet is érdekli a téma. Kössz
2008. jún. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Szia! Ezt a kérdés én is feltehettem volna. Mi is szintén az Ikeában vásároltuk az ágyunkat. Már azon gondolkozunk, hogy veszünk másikat. A férjem már minden létező csavart meghuzott és még mindig nyikorog. Az Ikeásoknál nem lehetne esetleg panasszal élnünk?
2008. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
babahintőporral vagy púderrel próbálkozz az illesztéseknél, nekem bevált
2008. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Én is érdekelt vagyok. Nekünk kihúzható ektorpunk nyikorog veszettül, de annak a vas-része... Őrjítő. Erre mi a megoldás?
2008. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Nekünk ugyanez volt a gondunk az ugyancsak IKEA-s ágyunkkal, sokáig tűrtük, aztán szobaátrendezéskor szét kellett szedni, és összerakáskor a csavarokat, meg a tipliket vékonyan megkentem gépzsírral! :) Azóta csend van!

2008. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
75%
inkább akkor hintőpor, zsírral bekenni egy ágyat ... pár hó múlva tiszta retek lesz
2008. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a klubhoz, 4 éves az ágyam, Ikeából, és már kb 1 éve veszettül nyikorog esténként.


Ami apróságra én rájöttem, hogy van benne 4 db fém sín, keresztbe, a rács alatt, ha az alá teszek valamit, ami folyamatosan felfele nyomva tartja (tehát nem tud lengeni le-fel), akkor az segít.

De maga az ágy keret is nyikorog, úgyhogy arra ma megpróbálom a szappanozást. Ha nem segít, jöhet a gépzsír, de fogalmam sincs, hogy azt honnan lehet szerezni..

2013. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!