Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan és mivel lehet a...

Hogyan és mivel lehet a hidromasszázs kádakat megtisztítani a vasas víztől?

Figyelt kérdés

Adott egy hm sarokkád. Fúrt kútból származó vizet használnak a fürdőszobában, azaz a kagylónál és természetesen a zuhanyzáshoz és fürdéshez is. Így a 40 ezres vízszámla havi négyezer.

Viszont a víz vasas, azaz be fogja sárgítani a kádat. Mivel lehet a sárgaságot eltüntetni?


Tudom, hogy azt mondjátok, hogy kérdezzük meg a gyártót, én is ezt tanácsoltam a tulajdonosnak, de megkért hogy itt is kérdezzem meg. Én mellesleg citromra és/vagy ecetre gondoltam.



#hidromasszázs kád tisztítása vasas víz #vasas víztől kádtisztítás
2013. jún. 10. 18:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Itt nem csak a vasas víz lesz a probléma. A fúrt kútból származó víz majdnem mindig tartalmaz üledéket is, még ha azt nem is látják egy-egy zuhanyozáskor a delikvensek. Ez bizony árt majd a rendszernek. ( Ez ellen csak szűrőrendszerrel lehet védekezni, viszont az nagyon drága.) A rozsdát valóban ecetsavval, citromsavval lehet eltávolítani, és egy-egy ilyen tisztítás után azt tudom javasolni, hogy kifejezetten a hm rendszerek tisztítására való vegyszerrel is járassák meg a kádat. Azért nem írok márkát, mert számtalan van.
2013. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!