Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kicsi szoba hogyan látszik...

Kicsi szoba hogyan látszik nagyobbnak?

Figyelt kérdés
Egy kicsi méretű szobám lesz a lakásban. A kedvenc színem a barna és annak szinte az összes árnyalata világostól a sötétig, így nagyon szeretném, ha ilyen színe lenne a falnak. Anyukám eléggé ellenzi, mert hogy ezzel még szűkebbnek fog tűnni. Hogyan lehetne megoldani, hogy ne tűnjön túl kicsinek a tér? Gondoltam olyanra is, hogy csak az egyik fal lenne barna, a többi meg fehér vagy valamilyen világos szín... 2 ablak van, egy nagyobb a hosszabb falon (déli) és egy picike pedig az ajtó melletti falon(keleti). Tudnátok tanácsokat adni a színekkel kapcsolatban, milyen árnyalat lenne a megfelelőbb és hogyan? Illetve hogy esetleg hova raknátok tükröt azzal is nagyobbítva..? Még a világos barack szín is szóba jöhet.

2013. jún. 29. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
a sötét színű fal szűkíti a teret ebben igaza van anyukádnak. sötét szőnyeg kilőve, az is szűkíti. 1-2 egész alakos tükör a falra, vagy tükrös ajtajú szekrénytől dupla akkorának is tűnhet a tér.
2013. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, hogy kicsinyíti a teret, úgyis te élsz majd benne, a mérete pedig ezáltal nem változik. Csak első blikkre tűnik egy szoba nagyobbnak vagy kisebbnek a színektől függően, de ott tartózkodva, benne élve úgysem számít.
2013. jún. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a hálószobánk bordó, kicsi a szoba,de nagyon hangulatos. Azokat a falakat fesd barnára,amelyek az ablakokkal szemben vannak, az ablakok falait,pedig bézs vagy fehérre. Szerintem inkább bézs legyen,akkor nincs akkora kontraszt. Világos szőnyeg legyen.
2013. jún. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:

A sötét szín az tényleg zárttá teszi, de lehet az világosabb árnyalat is. A plafon mindenképpen jó ha teljesen fehér marad, hogy fent ne legyen zárt benyomású. Ha az egyik fal kicsit (!) sötétebb barna lenne, (de csak kicsit, még a így is világosabban mint a közép tónus), szóval ha az egyik kicsit sötétebb lenne akkor az jó ha tényleg az ablakkal szemközti fal. A másik három lehetne halvány krémszín.


A barnák ha két fal két árnyalat jó ha ugyanannak a festéknek a tónusai, akkor illenek egymáshoz. Az is kellemesebb ha nem erős tiszta barna, hanem pasztell (fakó) szín. Akkor nem zavaró az erős színe, hanem kellemes.


Az fontos lenne, hogy ne érje el a középtónust, mert akkor bármilyen szín is az, sötét lesz a benyomása. Illik hozzá a sok fehér pl fotel/szék, meg kis narancs (pl lámpa), halvány pasztell kék vagy középkék pl szőnyeg (frissíti). Más nem túl erősen élénk barna fa bútorokkal is kellemes. Kevés szürke is mehet hozzá.


Mutasd ezeket meg anyukádnak, hogy lásson rá példákat, mennyire klasszul meg lehet ezt csinálni. Aztán még megtetszik neki is. :)


[link]


A tükröt szerintem felejtsd el, az nagyon csicsa egy dolog. Meg az csak becsapás lenne. Nem jó nap mint nap egy optikai illúziót nézegetni. Szállodákban szoktak sok nagy tükröt, de egy lakásban furán mutatnak. Inkább ne legyen se túl erősen színes hanem pasztell barna, meg viszonylag világosabb is legyen és nagyon jól fog az mutatni. Ha néztek festéküzletben színeket érdemes lenne megkérni az eladót, hogy a színmintát mutassa meg ablaknál, napfényen. Nagyon sokat változtat rajta a lámpafény. Nagyban kifestve másképp mutatnak a színek ezért érdemes lehet kicsi színmintákat vinni és pl egy egy fehér tapétacsíkra próbát festeni és odatenni a falhoz. Meg ha nagyon kérdéses inkább legyen egy árnyalattal világosabb, attól az még barna marad és valószínűleg úgy is lesz még fa bútor ami barna lesz.


Viszonylag több fehér (és majdnem fehér) kellhet hozzá, hogy ne legyen "tömény" a szoba. (szék, ágytakaró, függöny, szőnyeg)

2013. jún. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Jobban átgondoltam a dolgokat, így lehet végül nem barna lesz, mert a bútoraim bordó színűek, ami akárhogy is nézem, sajnos nem passzolnak össze. Így arra gondoltam, hogy a nagyobb ablakkal szembeni fal cseresznyés színű lenne, a többi pedig maradna a mostani színben(nagyon halvány vaj színű). a bordó szekrények a halvány-vaj színű fal előtt lennének, szemben a cseresznyés színű fallal. Szerintetek rossz elgondolás? A képzeletemben jól néz ki, próbálgattam netes tervező programokban is megvalósítani, ott tetszett az eredmény.
2013. júl. 1. 18:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, a leírásod alapján jó lesz így. Amúgy nekem is mondták anno, hogy ne fessem sötétre a falakat. Helyette lett két élénk narancs falam, amiket egyszerűen imádok. Egyáltalán nem kicsinyíti/növeli a teret, de nagyon vidám lesz tőle a szoba :) a cseresznye szín pedig kimondottan jól hangzik ;)
2013. júl. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A narancssárga is nagyon jól néz ki, az én szobám is narancs most és nagyon imádom. csak most megyek egyetemre, így szeretnék pár nagyobb változást hozni az életembe, kezdve a szobával. Ha a régi barna falú szobaálmom most nem jön össze, akkor marad a második, a cseresznye:)
2013. júl. 1. 22:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a világos színeken túl az a megoldás is nagyíthatja a teret, ha hasonló színű a fal, mint a bútorok, s így azok beleolvadnak.
2013. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!