Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen szobanövényt vegyek?

Milyen szobanövényt vegyek?

Figyelt kérdés
Szobanövényt akarok venni, csak nem tudom milyen lenne jó. A szobámat egész délelőtt süti a Nap, de csak délelőtt. Egy kisebb fajta növényt/virágot szeretnék venni. Mit ajánlanátok?

#növény #virág #szobanövényt
2013. júl. 8. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem Carmona van :) Nagyon szép növény, igaz eléggé kényes, de szerintem megéri. Így néz ki [link]
2013. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Froncsi ***** válasza:

Az attól függ, hogy hová szeretnéd rakni a növényt?

Közvetlenül az ablakba:

Virágos növénynek amarilisz, bár ez csak tavasszal nyílik. Egzotikus növény, de nekem nagyon jól bevált a vénusz légycsapója ugyan így keleti tájolású ablakban. Aztán a kavicsnövény is az ablakba való, de a pozsgafa (crassula ovata) is tökéletes választás, akár közvetlenül az ablakba téve, akár néhány méterre tőle.

1-2 méterre az ablkatól nagyon vígan elvan az aloe, az afrikai ibolya, a virágzó begóniák, broméliák, Clorophytum, vagy a Ficus pumila. De nyugodtan megpróbálkozhatsz orchideával is, nálunk gyönyörűek. Másfél méterre van 2 db az ablaktól, lepkeorchideák.

Ha még messzebb megyünk (4-5 méterre) akkor oda már árnyékkedvelő növényeket érdemes tenni. Ilyen például a Hálóslevél (Fittonia) zamionpálma, a levélbegóniák.

Jó szemezgetést

2013. júl. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!