Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Új fürdőt csinálunk, hol...

Új fürdőt csinálunk, hol vásároljam meg a kádat, zuhanyzót, csempét és a többit OBI vagy Praktiker?

Figyelt kérdés
Hol nagyobb a választék és olcsóbb?
2008. jún. 27. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Se nem OBI, se nem Praktiker...

Csempét a csempeboltból.

Én azt javaslom, hogy menj be egy csempeszaküzletbe (nem kell a legnagyobba, egy barátságos is megteszi), ott nézz körül, érdeklődj. Ott akár számla nélkül is el tudod hozni, ha nem túl nagy a bolt :) Így spórolhatsz, és jobbat kapsz.

2008. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
"Számla nélkül is el tudod hozni" - de ha gond lenne vele, akkor magadra vess.
2008. jún. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem az OBI-ban, Praktikerben venném. Ennek ellenére megjegyzem, hogy tök ugyanazt árulják ott is...
2008. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőben nagyon gagyi dolgok vannak.

Ajánlom az Erős kft-t, a Burkolandot vagy pl a Zalakerámia mintaboltját.

A kis cégek többnyire egy nagyobbtól kapják és nem közvetlen importőrök. A nagyok nem adnak (sok) kedvezményt mert alapból olcsóbbak mint a kicsik. Én így tapasztaltam mivel most újítunk fel.

Ha elmész az Erőshőz, vagy a Burkolandba utána sírni valónak találod a Praktiker kínálatát.

2008. jún. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Építettem már ezt-azt. A lényeg, a Te igényed! Javaslom nézz szét mindenütt, multiban, csempeboltban egyaránt! Arra figyelj, hogy azért a minőség megüssön egy alapot. 1000 forintért, amit kapsz az nem csempe, az szemét. kb 2000, de inkább 3000 forintnál kezdödik a dolog. Ne feledd: a segédanyagokat, burkolót ugyanúgy ki kell fizetned, ha olcsóbb- ha drágább lapot veszel is. Inkább érdemes kifutó, maradék, leárazott normális lapot venni, mint mondjuk valami nagyon akciós kacatot, amiből hegyekben van készlet! Én a Zalakerámia lapjait javaslom, ha találsz köztük ízlésedre valót, megfizethető és elfogatható minőség. Ez alá ne menj.

Mosdó, kád: annyi féle van, nehéz tanácsot adni! Viccesnek hangzik, de a cucc súlya enged következtetni az anyagvastagságra, valamint a kajszaságot, mázhibát ki lehet szúrni, ha alaposan megnézed! Javaslom az alföldi-t (villeroy), rocca-t.

Csapokban csak annyit, hogy inkább egy kludi, grohe, hansgrohe, vagy mofém alaptípusa, mint valami névtelen gyártó hiper-szuper csapja, hiába mondják, h az a csúcs!

Remélem segítettem!

Hali!

2008. jún. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segitségeiteket!!Megfontolom mit veszek hiszen nem csak 1-2évig fogom használni.
2008. jún. 28. 11:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia.Mi most újítottunk fürdőt wc-t.A csempét, metlakit csempeboltban vettük, meg a ragasztót is, de a kézmosót, akryl kádat az obiban.Ugyanannak a cégnek a kádja volt a csempecentrumban is,mint az obiban, csak 10ezerrel több volt.Jól nézz körül.A csempék is nagyon eltérőek ,boltok között lehet 6-700ft különbség m2-enként.Mi 1osztályút vettünk és az 2000ft volt/m2.
2008. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
www.csempeszbolt.hu
2008. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igen szerintem sem szabad obiban vagy praktikerben ilyeneket veni. mi pl. fükaszát vettünk és 1 honapig birta pedig nemvolt olcso. aztán megint vettünk és megint beszart
2008. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!