Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szokás színesre festeni a...

Szokás színesre festeni a plafont is a tetőtéren?

Figyelt kérdés
Anyum szerint a plafont nem kéne színesre csak fehérre, de szerintem meg hülyén fog kinézni a sötétlila falakkal, fekete szőnyeggel ha a plafon fehér... Ti be szoktátok festeni?
2009. okt. 31. 19:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint a tetőtéri szobámról van szó ha nem írtam volna világosan:)
2009. okt. 31. 19:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Abszolút ízlése válogatja. Tudnod kell, hogy ha a mennyezet fehér, az optikailag emeli a beltér magasságát, a színes pedig, minél sötétebb, annál jobban összenyomja. Ha félsz az erős kontraszttól (a leírásod szerint valóban túl erős lehet), megoldás lehet, hogy a mennyezetet ugyanannak a színnek egy sokkal világosabb árnyalatával festitek le. Így te is örülni fogsz és anyukád is elégedett lesz. Viszont ilyen sok erős szín (sötétlila falak, fekete szőnyeg) mellett különös figyelmet kell fordítani a világításra!
2009. okt. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Én az egész szobát fehérre festeném, mert az tágítja a teret, nem lehet megunni, semleges (nem idegesítő!) és világos...


Én azt tartom hülyeségnek, hogy fekete szőnyeghez még a falakat is sötétlilára fested?!... 8-o

Rémes lehet!... (= Horror!)

2009. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, szokás...

Nekünk az egész lakás a tetőtérben van, alig van 2 helyiség, ahol ne lenne csapott a mennyezet és természetesen mindenhol festve van a plafon.

A szobáim fent az emeleten vannak, szinte az egész plafon csapott és az egész szoba kék: a falakon vannak kefével felvitt sötétebb vonalak, a plafon viszont sima kék. Szerintem tök jól néz ki.

Az viszont ocsmány lenne, ha lila falhoz fehér a plafon...

Ne hagyd magad! Kell a szín a plafonra is! :)

2009. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én a sötét színeket szeretem, szóval fehér kizárva... amúgy meg kb. 30 nm-es a szobám (fél tetőtér), ezen már nem akarok tágítani semmit, így is túl nagy.

De akkor nincs valami szabvány arra hogyan szokás festeni? Mert anyám szerint van szabvány... és az a fehér plafon:D

2009. okt. 31. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:

hát én elképzeltem a szobát. annyi a "maradás" hogy lila fal és fekete szőnyeg

na, a plafon az ilyen halványrózsaszín, vagy haéványlila, a padló pedig fa, ilyen közepes, se nem sötét se nem világos. jó nagy szobád van, nekem 12 nm-em van, de azon is osztozok a tesómmal.

2009. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincsen semmilyen szabvány, csak bekövesedett szokások, amin mi még felnőttünk, hogy "a mennyezet az mindig fehér".

Mint írtam, ez csak ízlés kérdése. Ha neked a színes mennyezet tetszik, hát legyen az! Esetleg, hogy anyud is örüljön, a mennyezetre világosabb lilát vigyetek fel. Csak az a fontos, hogy te jól érezd magad a saját szobádban.

Az én fiam kék szobát kért, olyan is lett: a falak sötétek, a plafon világosabb, elvégre ő lakik benne. Beszélj anyukáddal, biztosan engedékenyebb lesz.

2009. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

az én szobámban is egyszínű plafon meg fal...és aki nálam festett szerinte nincs olyan hogy magasít a fehér plafon.

mondjuk az én szobám elég alacsonyka, talán 2,5 méter.

a másik pedig hogy a világos tágít?? a fekete világegtem nem tűnik elég nagynak ? :)

2009. nov. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha minden fehér, az nagyon nyomasztó, és szűkíti a teret. Ha van benne némi más szín, akár fekete, máris tágasabbnak tűnik.
2016. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!