Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » MI a vélemény a Cosmos 700...

MI a vélemény a Cosmos 700 14kw kandalló betétről?

Figyelt kérdés
menyire jó van-e valakink valami tapasztalata?

2013. aug. 31. 16:35
 1/2 A kérdező kommentje:

Erről lenne szó!

[link]

2013. aug. 31. 16:37
 2/2 emir72 ***** válasza:

A konkrét típust nem ismerem (nem is érdemes, pár éve még nem volt, és valszeg’ pár év múlva sem lesz már), de a multik által forgalmazott készülékek nem a tartósság szimbólumai!

Több mint 20 éve foglalkozunk kandallókkal, de nálunk egy 14kW-os készülék legalább 200-230 Kg-os (ebben a kategóriában). Szerintem ebből az olcsó vacakból mindössze két dolog hiányzik:

1. anyag (legalább 50 Kg)

2. technológia (legalább 20 Kg) – értem ez alatt, hogy 60 % körüli hatásfoknál nem tudhat többet, így viszont minden fűtési szezonban ki fogod dobni fára, minimum a készülék árának megfelelő összeget!!! Ráadásul mivel a méretei is jelentősen kisebbek, mint egy ilyen teljesítményű készüléké, pár év múlva, amikor végleg megadja magát, építheted át az egész kandallót!!!

Több mint 10 (közép- és felsőközép-kategóriás) gyártó készülékeit forgalmazzuk, de mindössze kettőt mernék teljesen nyugodt szívvel ajánlani (a szerviztapasztalatokat is figyelembe véve) – de a legolcsóbb készülékek egy részéről ebben az esetben is igyekszünk lebeszélni a megrendelőt:

1. Haas&Sohn. Előnyei: nagyon magas élettartam, technikai színvonal, hatásfok és kidolgozási minőség. Jó ár-érték arány. Hátrányai: felső-közép árkategória, viszonylag tradicionális dizájn.

2. Edilkamin. Előnyei: magas élettartam, technikai színvonal, hatásfok és kidolgozási minőség. Modern dizájn. Átlagos hazai pénztárcához viszonyítva is nagyon jó ár-érték arány. Hátrányai: Ritkán előfordul egyenetlen gyártási minőség, ez az üzembe helyezést követően azonnal ki szokott derülni – kényesen figyelnek rá, hogy az ilyet azonnal orvosolják.

2013. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!