Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Biokandallók: mennyire hatékon...

Biokandallók: mennyire hatékonyak, mennyire érik meg az árukat?

Figyelt kérdés
Spórolni szeretnék az idei gázszámlán - legalább annyival, hogy a lakásban legalább egy helyiséget (nappalit) be tudja fűteni, ahol a család a legtöbet tartózkodik. Akinek van biokandallója, elégedett vele, és a teljesítményével?

2013. szept. 9. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A biokandalló csak a fűtőanyag szempontjából bio.

Azért bio mert a faforgácsot, fahulladékot drága pénzen feldolgozzák és sut tüzeled el. A fát meg csak kivágják és azzal tüzelsz. A költségek úgy vannak meghatározva, hogy majdnem egyenlőek.

2013. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy olvastam valamelyik honlapon, hogy csak bioetanol kell a tűzhöz - bár nem tudom, mennyibe kerülhet pontosan, a neten egyenlőre még nem sikerült rátalálnom az árára. Azt írják, valamivel nagyobb a hőleadási képessége a hagyományos kandallóénál, és nem termelődik füst az égés közben, az olaj miatt, ezért kéményhez sem kell kötni. A hőleadási képességük érdekelne: valóban képesek úgy befűteni - pl. egy nappalit-, mint egy hagyományos kandalló? Érdemes pénzt áldozni rá?
2013. szept. 9. 12:51
 3/5 A kérdező kommentje:
... és nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
2013. szept. 9. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
2013. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy időben érdekelt a téma, utánajártam: Jobbára csak látványelemként válik be, a fűtő kapacitása elhanyagolható.
2013. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!