Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehetséges, hogy a paradicsom...

Lehetséges, hogy a paradicsom megnő egy bizonyos méretig de nem érik meg, nem lesz piros?

Figyelt kérdés
tudom hogy hülye kérdés de életemben először ültettem paradicsom palántát az erkélyen. Nagy balkonládába 3 tövet, összesen 11 tő. És az első pár napban már megjelentek a kis bogyók amik már egész nagy, majdnem normál paradicsom méretűek de most már jó pár napja nincs semmi változás, még csak nem is sárgák, zöld az összes. Több mint egy hónapja már elültettem. Szóval lehet hogy nem fog beérni? Vagy mit tehetnék hogy beérjen? Minden nap locsolom őket.
2012. jún. 21. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Be fog érni, főleg most a melegben. Nálunk a kertbe is mind zöld még. De persze a zöldből finom savanyúság készíthető.
2012. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Befog az érni. Egy idő után megáll a növésbe aztán jön majd a sárgulás majd a pirosodás. Az is lehet hogy nem lesz teljesen piros mert lehet másfajta palántád van. Én kertésztől vettem tavaly palántákat aztmondta szép pirosak lesznek és kb 2 tőn majdnem narancssárga színű paradicsomaink voltak és a szomszédom szólt hogy miért nem szedem le mert az már érett és ilyen fajta. Ha esetleg ilyenbe botlasz ne ijedj meg.
2012. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen be fog érni. Türelmesnek kell lenni, ilyenkor szabadföldön még nem lehet paradicsomot szedni:)
2012. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-) akkor nálunk most az a fázis lehet, hogy megállt a növekedésben és szedi magára a színt. Elvileg piros lesz...
2012. jún. 21. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!