Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Érdemes Bútorlapból szekrényt...

Érdemes Bútorlapból szekrényt építeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy valaki épített már nappaliba való szekrénysort?(tv szekrény,ruhásszekrény,polc)

Mert én most szeretnék csinálni,megnéztem hozzá mindent a baumaxban.

De az igaz hogy a bútorlapba nem lehet ajtópántot tenni mert kijön?

Aki épített már annak mi a tapasztalata?Megéri?

Válaszotokat előre is köszönöm.


2013. nov. 4. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bútorlapot pont bútorgyártáshoz találták ki.

Ha a csavarokból hosszabbat veszel, és előfúrsz neki, akkor biztosan jól megfogja a zsanérodat is, és nem is fogja szétfeszíteni sem! A csavar magméretének megfelelő vastagságú fúróval fúrj elő, az a legjobb, szerintem!

2013. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szokratesz ***** válasza:
100%

Lehet építeni de nem érdemes. Árban lényegesen drágábban jön ki mintha készen veszel egyet. Csak akkor van értelme építeni ha méretre kell a bútor. A bútorlap m2 ára 1500-tól a csillagos ég. Aztán jönnek az egyéb adalékok: szegőszalag, kivetőpánt, polcrögzítők, sarokerősítések..... Ha mindezt kiszámolod előtte akkor magad is rá fogsz jönni, hogy nem érdemes.

Arról nem beszélve, ha még nem építettél bútort, akkor a tapasztalatlansági árat is ki kell fizetned :)

2013. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bútorlapot otthon nem tudod megfelelően darabolni. Ha nincs gyakorlatod és jó szerszámod,akkor az élfóliázást és a pántok befúrását sem a szobai szekrénysoron kellene kipróbálnod.

Készits egy rajzot és kérj ajánlatot legalább két asztalostól. Számold ki a vágott bútorlap árát is meg az élfólázás költségét. Az árkülönbözet alapján eldöntheted, hogy megéri-e otthon összeállítani.

2013. nov. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm.

De már építettem bútort,kiszámolva feleárért tudnám megcsinálni,és az élfóliázást azt megoldja a baumax,meg a méretre vágása is ingyenes.

Csak arra voltam kíváncsi megbírja e a bútorlap az ajtót ha ajtópánttal csinálom.

2013. nov. 5. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!