Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szabad-e a konyhában a főzőlap...

Szabad-e a konyhában a főzőlapot közvetlenül a mosogató mellé rakni? A széle a mosogató szélétől kb 1 cm-re lenne. Ez szabályos-e?

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást, és a konyhájában a mosogató mellett volt közvetlenül a főzőlap, a konyhabútort ennek megfelelően alakította ki a régi tulajdonos. Ha nem muszáj, nem akarok hozzányúlni, viszont ha így életveszélyes, akkor természetesen megpróbálom megoldani a konyha átalakítását.
2013. nov. 8. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem lassan 5 éve van így az albiban, kétlapos rezső, közvetlenül a mosogató mellett. Eddig egyszer sem volt vele problémám. Ettől függetlenül fogalmam sincs, hogy szabályos-e vagy nem, vagy hogy erre van-e külön szabály egyáltalán :)
2013. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

amennyiben villanytűzhely, akkor érintési távolságon kívül illene lennie. vagyis egyszerre ne tudd megfogni a mosogatót és a főzőlapot/edényt. ráadásul, ha a forró lapra a hideg víz fröcsög, az sem egészséges.ha nem alakítható ki a megfelelő távolság, akkor fontos volna(egyébként is kellene) egy EPH vezetékkel összekötni a környezetben lévő fémtárgyakat (tűzhely, mosogatótálca,vízvezeték)

gáz esetében nem tudom milyen előírás van.

2013. nov. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!