Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szobába szerintetek egy sima...

Szobába szerintetek egy sima lámpa vagy LED lámpa a jobb?

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi a célod.


A LED sokkal kevesebbet fogyaszt, de eléggé meg kell válogatni, mert van, amelyik nem igazán világít.

A LED-eknek hideg fénye van, ezért nem mindenki találja kellemesnek.


A "villanykörte" fénye kellemesebb színü, viszont sokkal többet fogyaszt és a felvett energia nagy részét hötermelésre pazarolja.

2013. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
A led a legsz@rabb választás, ha valaki világítani akar egy szobában...
2013. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg alaposan meg kell válogatni, mit használsz, de szerintem a LED a legjobb. Alacsonyabb fogyasztás mellett is nagyobb fényerőt ad, vannak meleg fényű változatok is.
2013. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki hogy van vele, én sokféle(hidegfehér, melegfehér) LED világítású lakást láttam már, de mindegyiknek olyan kriptahangulata volt.
2013. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy normális fényü LED-et vegyél, elég komolyan kell keresgetni, de létezik.
2013. dec. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Én LED-ből még nem láttam olyat, ami fényt is ad a hangulatvilágítás mellett. Max spotlámpának jó, kis helyre fókuszálva, de villanykörte-szerű megvilágításra nem alkalmas.
2013. dec. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szobába én tuti rendes égős lámpát tennék. A LED lámpa, illetve a LED szalag max díszvilágításnak jó, hangulatos, viszont nem szórt fényt ad. Nekem a mosogatónál van egy LED lámpám, arra tökéletes, h este ne kelljen lámpát kapcsolni a mosogatáshoz.
2013. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én néhány hete cseréltem a gyerekek szobájában, igazából meg vagyunk vele elégedve. Egy 100w-os izzót váltott ki egy 4-es spot 4w-os ledekkel, aminek bár nincs akkora fénye, mint a hagyományos izzónak, de azért nincs hunyorgás. Arra vigyáztam, hogy a sugárzási szög viszonylag nagy, 120 fokos legyen. Egy db leddel szinte lehetetlen megoldani a kis sugárzási szög miatt, led esetében felejtősek azok a csillárok is amiben gyertyaként felfele állnak az izzók, lent kellemetlenül sötét lenne.
2013. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én egy éve világítok a gyerekszobában ledes beépített szpotokkal, de kiválóan működik. Egy kicsit túl kell tervezni a teljesitményt (kb 20 %),mert a dobozon levő adatok nem mindig igazak.
2013. dec. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ez olyan kérdés, hogy az Audi, vagy a Suzuki a jobb?

Mire?


A LED energiahatékonyabb, de drágább, viszont sokkal jobb a fényhasznosítása.


A sima lámpa alatt gondolom, a hagyományos izzószálast érted. Az elég olcsó (amíg lehet kapni), viszont az élettartama elmarad a LED-től, és borzasztó rossz a hatásfoka (1-2%)


LED-ből okosan kell választani, mert rengeteg a gagyi a piacon, legjobban akkor jársz, ha magadnak építed, ehhez némi ismeret viszont szükséges (hűtést, tápot méretezni, stb)


A bolti E27, E14 foglalatos LED világítótesteket én elfelejteném, nagyjából annyira korszerűek, meg hatékonyak, mint egy Ikarus busz.


Jó alternatíva lehet a kompakt fénycső, ezekből is van gazdagon bóvli, de lehet találni jókat, olcsón is.


Philips, és Panasonic darabokat használok, E27 foglalattal, a 23W-os 1550 lumen körül tud, a 20W-os 1350 lument. Ezek 400-800Ft körüli áron mentek nem rég, a 23W-os például ezzel a fénnyel egy 115W-os normál izzónak felel meg nagyjából.

2013. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!